Wybory uzupełniające do Senatu: Jerzy Ząbkiewicz i Anna Maria Anders już zarejestrowani

• Zarejestrowano pierwszych kandydatów na senatora w wyborach uzupełniających.
• Czas na rejestrację kandydatów mija we wtorek 26 stycznia o północy.
• Wybory odbędą się 6 marca w okręgu nr 59.
Wybory uzupełniające do Senatu: Jerzy Ząbkiewicz i Anna Maria Anders już zarejestrowani
Wybory uzupełniające są potrzebne po wygaszeniu mandatu senatora Bohdana Paszkowskiego (PiS), który został wojewodą podlaskim. (fot.fotolia)

Jak poinformowała delegatura Krajowego Biura Wyborczego w Białymstoku, w poniedziałek 25 stycznia Okręgowa Komisja Wyborcza zarejestrowała dwoje pierwszych kandydatów. To Jerzy Ząbkiewicz, startujący z własnego komitetu wyborczego wyborców "Praca i Przyszłość - Jerzy Ząbkiewicz Senatorem Twojego Regionu" oraz Anna Maria Anders, kandydatka Prawa i Sprawiedliwości.

Swoich kandydatów może zgłosić też sześć innych komitetów, które w wymaganym terminie dokonały zgłoszenia do Państwowej Komisji Wyborczej. To komitety: PSL, PO, Nowoczesnej Ryszarda Petru, Samoobrony, Partii KORWiN oraz komitet wyborczy wyborców pod nazwą: "Szary Obywatel".

Od kilku dni wiadomo, że wspólnym kandydatem ludowców i Platformy Obywatelskiej ma być Mieczysław Bagiński z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Inne komitety na razie nie ujawniły, kogo zamierzają zgłosić.

Okręg nr 59, w którym uzupełniające wybory odbędą się 6 marca, obejmuje podlaskie powiaty: augustowski, grajewski, kolneński, łomżyński, moniecki, sejneński, suwalski i zambrowski oraz Łomżę i Suwałki. Wybory uzupełniające są tam potrzebne po wygaszeniu mandatu senatora Bohdana Paszkowskiego (PiS), który został wojewodą podlaskim.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Jedynym właściwym kandydatem jest Jerzy Ząbkiewicz, który może coś zrobić dla suwalszczyzny.Myślę, że warto na niego oddać swój głos...

Zdzisław, 2016-02-08 22:36:20 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE