PARTNER PORTALU
  • BGK

Wybory uzupełniające do Senatu: Jerzy Ząbkiewicz i Anna Maria Anders już zarejestrowani

  • PAP/AT    25 stycznia 2016 - 17:40
Wybory uzupełniające do Senatu: Jerzy Ząbkiewicz i Anna Maria Anders już zarejestrowani
Wybory uzupełniające są potrzebne po wygaszeniu mandatu senatora Bohdana Paszkowskiego (PiS), który został wojewodą podlaskim. (fot.fotolia)

• Zarejestrowano pierwszych kandydatów na senatora w wyborach uzupełniających.
• Czas na rejestrację kandydatów mija we wtorek 26 stycznia o północy.
• Wybory odbędą się 6 marca w okręgu nr 59.
Jak poinformowała delegatura Krajowego Biura Wyborczego w Białymstoku, w poniedziałek 25 stycznia Okręgowa Komisja Wyborcza zarejestrowała dwoje pierwszych kandydatów. To Jerzy Ząbkiewicz, startujący z własnego komitetu wyborczego wyborców "Praca i Przyszłość - Jerzy Ząbkiewicz Senatorem Twojego Regionu" oraz Anna Maria Anders, kandydatka Prawa i Sprawiedliwości.

Swoich kandydatów może zgłosić też sześć innych komitetów, które w wymaganym terminie dokonały zgłoszenia do Państwowej Komisji Wyborczej. To komitety: PSL, PO, Nowoczesnej Ryszarda Petru, Samoobrony, Partii KORWiN oraz komitet wyborczy wyborców pod nazwą: "Szary Obywatel".

Od kilku dni wiadomo, że wspólnym kandydatem ludowców i Platformy Obywatelskiej ma być Mieczysław Bagiński z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Inne komitety na razie nie ujawniły, kogo zamierzają zgłosić.

Okręg nr 59, w którym uzupełniające wybory odbędą się 6 marca, obejmuje podlaskie powiaty: augustowski, grajewski, kolneński, łomżyński, moniecki, sejneński, suwalski i zambrowski oraz Łomżę i Suwałki. Wybory uzupełniające są tam potrzebne po wygaszeniu mandatu senatora Bohdana Paszkowskiego (PiS), który został wojewodą podlaskim.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Zdzisław, 2016-02-08 22:36:20

    Jedynym właściwym kandydatem jest Jerzy Ząbkiewicz, który może coś zrobić dla suwalszczyzny.Myślę, że warto na niego oddać swój głos...