PARTNER PORTALU
  • BGK

Wybory uzupełniające do Senatu: Osiem komitetów chce wystawić kandydatów

  • PAP/AT    18 stycznia 2016 - 19:04
Wybory uzupełniające do Senatu: Osiem komitetów chce wystawić kandydatów
Komitety, których zgłoszenia zostaną przyjęte, do 26 stycznia do północy mają czas na zgłoszenie kandydata na senatora (fot. Gnesener1900/Wikipedia/CC BY-SA 3.0)

• W okręgu nr 59 odbędą się wybory uzupełniające do Senatu.
• Zgłosiło się osiem komitetów: PiS, PSL, PO, Nowoczesna, Samoobrona, KORWiN, Szary Obywatel oraz Praca i Przyszłość - Jerzy • Ząbkiewicz Senatorem Twojego Regionu.
• Do 26 stycznia komitety mają czas na zgłoszenie kandydata.
- Osiem komitetów wyborczych zainteresowanych jest wystawieniem swoich kandydatów w wyborach uzupełniających do Senatu, które w części województwa podlaskiego odbędą się 6 marca - wynika z informacji opublikowanych na stronie internetowej PKW.

Wybory te są potrzebne po wygaszeniu mandatu senatora Bohdana Paszkowskiego (PiS), który został wojewodą podlaskim. Odbędą się w okręgu nr 59. To okręg obejmujący podlaskie powiaty: augustowski, grajewski, kolneński, łomżyński, moniecki, sejneński, suwalski i zambrowski oraz Łomżę i Suwałki.

18 stycznia po południu minął termin do zawiadomienia Państwowej Komisji Wyborczej o utworzeniu komitetu wyborczego - w związku z tymi wyborami uzupełniającymi.

Zgłosiło się osiem komitetów: PiS, PSL, PO, Nowoczesnej Ryszarda Petru, Samoobrony, Partii KORWiN oraz komitety wyborcze wyborców pod nazwami: "Szary Obywatel" oraz "Praca i Przyszłość - Jerzy Ząbkiewicz Senatorem Twojego Regionu".

Do godz. 17 w poniedziałek pierwsze cztery miały już stosowne uchwały PKW o przyjęciu zawiadomienia.

Komitety, których zgłoszenia zostaną przyjęte, do 26 stycznia do północy mają czas na zgłoszenie kandydata na senatora. Zgłoszenie kandydata, z podpisami co najmniej 2 tys. wyborców na stałe mieszkających w okręgu, w którym odbędą się wybory uzupełniające, musi trafić do Okręgowej Komisji Wyborczej w Białymstoku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.