PARTNER PORTALU
  • BGK

Wybory: Władysław Kosiniak-Kamysz kandydatem na prezydenta Krakowa?

  • PAP/AT    10 maja 2018 - 09:52
Wybory: Władysław Kosiniak-Kamysz kandydatem na prezydenta Krakowa?
Kosiniak-Kamysz dodał, że chciałby, aby opozycja wystawiła wspólnego kandydata na prezydenta Krakowa (Władysław Kosiniak-Kamysz, fot.kosiniakkamysz.pl)

Ręki sobie uciąć nie dam, za to, że nie będę kandydował - powiedział prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz pytany czy wystartuje w wyborach na prezydenta Krakowa.
Kosiniak-Kamysz pytany w radiowej Trójce, czy wystartuje w wyborach na prezydenta Krakowa, zaznaczył, że w czwartek (10 maja) obecny prezydent tego miasta Jacek Majchrowski "pewnie ogłosi swoje dalsze plany". "Zobaczymy, co powie; zobaczymy, co będzie po tej decyzji" - dodał szef PSL.

Dopytywany, czy będzie kandydował, odparł: "Ręki sobie uciąć nie dam, za to, że nie będę kandydował". "To jest zawsze poważna decyzja o kandydowaniu - też mówię w odniesieniu do swojej osoby" - podkreślił prezes PSL.

Czytaj też: Wybory w Krakowie bez Jacka Majchrowskiego?

Kosiniak-Kamysz dodał, że chciałby, aby opozycja wystawiła wspólnego kandydata na prezydenta Krakowa. Poinformował, że rozmawia z liderami PO i Nowoczesnej - Grzegorzem Schetyną oraz Katarzyną Lubnauer - na temat wspólnych kandydatów na prezydentów miast.

Jacek Majchrowski, który jest prezydentem Krakowa czwartą kadencję, nie zdecydował jeszcze, czy będzie się ubiegał o reelekcję.

Majchrowskiego popiera PSL i jest gotowa poprzeć PO. Poparcie jego kandydatury - o ile zdecyduje się wystartować - zapowiedział w połowie kwietnia także szef małopolskich struktur SLD Ryszard Śmiałek.

Kandydatką Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Krakowa jest posłanka PiS Małgorzata Wassermann.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.