PARTNER PORTALU
  • BGK

Wybory wójta w Jedlni-Letnisku

  • PAP    28 sierpnia 2011 - 13:16

Przedterminowe wybory wójta odbywają się w niedzielę w Jedlni-Letnisku (Mazowieckie). Ubiegłoroczne głosowanie unieważnił sąd, który stwierdził też wygaśniecie mandatu wójta Dariusza Rzeczkowskiego. Sąd nakazał przeprowadzenie drugiej tury wyborów z udziałem Rzeczkowskiego oraz Piotra Leśnowolskiego.
Jak powiedziała Anna Stępień z Gminnej Komisji Wyborczej w Jedlni-Letnisku wybory rozpoczęły się bez zakłóceń. Uprawnionych do głosowania w gminie Jedlnia Letnisko jest 9549 osób. Głosowanie odbędzie się w godz. 8-22. Postanowienie sądu o ponownym przeprowadzeniu drugiej tury wyborów było efektem protestu wyborczego, złożonego w sądzie przez Piotra Leśnowolskiego - kontrkandydata dotychczasowego wójta Dariusza Rzeczkowskiego.

Leśnowolski przegrał z nim wybory dwoma głosami. Leśnowolski domagał się unieważnienia ubiegłorocznych wyborów wójta m.in. w związku z dopisaniem między pierwszą a drugą turą wyborów ponad 100 osób do spisu wyborców. Według niego wiele z tych osób nie było zameldowanych i nie mieszkało stale na terenie gminy Jedlnia-Letnisko. Sąd uznał racje Leśnowolskiego i stwierdził wygaśnięcie mandatu wójta gminy Dariusza Rzeczkowskiego. Jednocześnie nakazał przeprowadzenie drugiej tury wyborów na wójta z udziałem Rzeczkowskiego i Leśnowolskiego, po uprzednim sporządzeniu nowego spisu wyborców. Wyrok ten utrzymał też w mocy Sąd Apelacyjny w Lublinie, do którego zażalenie złożył Rzeczkowski. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • loki, 2011-08-28 23:04:21

    Pytanie: KOMU ZALEŻY na tym wyborze ? Coraz bardziej wydaje się,że tylko nielicznym.
  • Pytający, 2011-08-28 15:01:07

    Zaraz, a ktoś odpowiedział za dopisywanie rzekomo fikcyjnych wyborców? Czy to może była "zwykła pomyłka"?