PARTNER PORTALU
  • BGK

Wybory. Zjednoczona Prawica przedstawi kandydatów w "najbliższym czasie"

  • PAP/KDS    28 marca 2018 - 12:07
Wybory. Zjednoczona Prawica przedstawi kandydatów w "najbliższym czasie"
ojawiające się w mediach informacje na temat różnych kandydatów ocenił jako plotki, dywagacje. (fot. Facebook/Jacek Sasin)

Zjednoczona Prawica w najbliższym czasie podejmie decyzję ws. kandydatów na prezydentów najważniejszych miast - zapowiedział w środę szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin.
- Wkrótce ta decyzja będzie podjęta przez Zjednoczoną Prawicę. Myślę, że w najbliższym czasie, bo wybory już się bardzo mocno zbliżają - powiedział Sasin na antenie Polsat News. - Jesteśmy naprawdę na progu decyzji dotyczących kandydatów w najważniejszych miastach, w Warszawie - podkreślił.

Pojawiające się w mediach informacje na temat różnych kandydatów ocenił jako plotki, dywagacje.

Jednocześnie wyjaśnił, że jeszcze w żadnej właściwie miejscowości, nie tylko dużych miastach, ale również w tych mniejszych, te sprawy nie są przesądzone.

- To nie jest tylko kwestia zastanawiania się, to jest kwestia pogłębionych analiz, czego oczekują wyborcy, jakich kandydatów oczekują - wskazał. - Specyfika tych miast, ale również mniejszych miejscowości jest niezwykle zróżnicowana. Pewnie innego kandydata oczekują wyborcy w Warszawie, innego w Łodzi, a innego jeszcze we Wrocławiu czy w Poznaniu - argumentował.

Czytaj więcej: Prezydenci miast pytają o wybory

Sasin był też pytany, czy lepszym kandydatem na prezydenta Warszawy będzie Patryk Jaki czy Michał Dworczyk. - To są na pewno nieco różni kandydaci - ocenił. - Obaj młodzi, obaj energiczni, ale prezentujący nieco inne osobowości. Nie ma dwóch takich samych osób. Dzisiaj musimy zdecydować, który bardziej trafia w gusta warszawiaków i ta decyzja będzie z tego wynikała. Nie chcę tego uprzedzać (...). Te decyzje będą podjęte. Wtedy będziemy mogli mówić już o kandydacie i wtedy będzie o czym mówić - wyjaśnił.

Dodał też, że nie będzie wybierał prezydenta Warszawy, bo mieszka w Ząbkach. - Tam mam absolutnie sprecyzowany pogląd, na kogo chcę głosować - na urzędującego burmistrza, który jest od kilku kadencji i znakomicie sobie radzi - mówi.

Pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada br. W wyborach wybierzemy wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, a także rady gmin i powiatów oraz sejmiki województw. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Prof. Glass, 2018-03-28 14:22:34

    Gów....jesteście a nie prawica. Podpuściliście ludzi, żeby na Was głosowali, a teraz zwalniają ich z pracy za poglądy. Tak jest w dużych miastach. Tak rządzi lewicowi neomarksiści spod znaku Eurokołchozu !