PARTNER PORTALU
  • BGK

Wychłodzenie wciąż niezpieczne dla bezdomnych. RCB apeluje o czujność

  • pap/em    11 stycznia 2017 - 07:16
Wychłodzenie wciąż niezpieczne dla bezdomnych. RCB apeluje o czujność
Zagrożenie śmiercią z powodu wychłodzenia nie dotyczy tylko osób bezdomnych (fot. pixabay)

• Dwie osoby zmarły ostatniej doby z powodu wychłodzenia organizmu - podało w środę (11 stycznia) rano Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.
• Przypomina, aby przekazywać informacje o osobach, które potrzebują pomocy, pod numer alarmowy 112.
"Tylko wczoraj z powodu wychłodzenia zmarły dwie osoby, w województwie mazowieckimświętokrzyskim. Od początku listopada to już 73 osoby" - powiedziała rzeczniczka RCB Anna Adamkiewicz.

Centrum apeluje także o wrażliwość i przypomina, że zagrożenie śmiercią z powodu wychłodzenia nie dotyczy tylko osób bezdomnych. Zdarza się, że ofiarami są również osoby starsze, mieszkające samotnie, czy chore; może chodzić też o osoby, które zasnęły na powietrzu, będąc pod wpływam alkoholu.

Lekarze przypominają, że podczas siarczystych mrozów najważniejsze są: ubiór "na cebulkę", czapka na głowie, do ochrony skóry - krem i pomadka oraz mądra dieta - odpowiednia porcja warzyw i witamin, ciepłe śniadania, unikanie alkoholu.

Jak prognozuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w środę temperatura maksymalna wyniesie od minus 8 stopni Celsjusza na wschodzie, około minus 5 st. w centrum, do 0 st. na zachodzie i wybrzeżu. W nocy ze środy na czwartek temperatura minimalna od minus 13 st. na południowym wschodzie i w kotlinach karpackich, około minus 6 st. w centrum, do 0 st. na zachodzie i nad morzem.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.