PARTNER PORTALU
  • BGK

Wycinka drzew w Łebie: Prokuratura nie ma nic do zarzucenia burmistrzowi

  • MN    11 kwietnia 2017 - 16:49
Wycinka drzew w Łebie: Prokuratura nie ma nic do zarzucenia burmistrzowi
W Łebie wycięto 4 hektary lasu w dwa dni. (fot. youtube.com)

Zdaniem prokuratury, burmistrz nie zawinił przy masowej wycince drzew w Łebie.
• Prokuratora uznała, że burmistrz Łeby Andrzej Strzechmiński nie popełnił przestępstwa w związku z wycinką drzew w tym mieście.

• Wniosek o możliwości popełnienia przestępstwa przez burmistrza skierowała wcześniej Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Gdańsku.

• RDOŚ może się odwołać od decyzji prokuratury w ciągu siedmiu dni od otrzymania decyzji.

Nie będzie śledztwa w sprawie burmistrza Łeby, który miał nie dopełnić obowiązków przy masowej wycince drzew, której dokonano w tym mieście na początku marca. Wtedy właśnie, nieopodal plaży Bałtyku, wykarczowano 4 hektary drzew. Stało się tak niedługo po tym, jak weszły w życie przepisy umożliwiające wycinkę drzew i krzewów bez konieczności uzyskiwania pozwoleń.

Burmistrz Andrzej Strzechmiński zawiadomił o masowej wycince policję, nadleśnictwo oraz Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska. Wtedy RDOŚ  skierowała wniosek do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez burmistrza, ponieważ wycięte drzewa były pod ochroną, a więc wycinka powinna być konsultowana z urzędem.

We wtorek (11 kwietnia) prokurator uznał jednak, że działanie Andrzeja Strzechmińskiego nie wypełniało znamion czynu zabronionego. Uznano, że burmistrz dochował staranności i wypełnił swoje obowiązki. Burmistrz może więc odetchnąć, choć sprawa nie jest jeszcze zamknięta. RDOŚ może się odwołać od decyzji prokuratury w ciągu siedmiu dni od otrzymania decyzji. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Prof. Glass, 2017-04-12 09:28:42

    Przecież wiadomo, że to developerska mafia wycina drzewa by sprzedać za grube miliony działku budowlane! Czy do takiej konstatacji trzeba aż śledztwa? Uważacie, że goje to skończone tumany!