PARTNER PORTALU
  • BGK

Wyremontuj sobie mieszkanie i zamieszkaj w Sopocie

  • JS    22 lutego 2017 - 20:25
Wyremontuj sobie mieszkanie i zamieszkaj w Sopocie
To druga już edycja sopockiego programu „mieszkań do samoremontu” (fot.pixabay.com)

• W ślad za uchwałą Rady Miasta z 2015 roku,Sopot wyznaczył 10 mieszkań: 4 samodzielne i 6 do podziału, przeznaczonych do wynajmu w zamian za wykonanie ich remontu.

• Tym samym, osoby, które z różnych przyczyn nie mogą sobie pozwolić na kupno mieszkania, a nie chcą czekać w kolejce na przydział lokalu komunalnego, mogą starać się o przyznanie mieszkania, pod warunkiem, że we własnym zakresie je wyremontują i przystosują do zamieszkania.
Aby otrzymać takie mieszkanie trzeba spełniać określone kryteria. Preferowane są małżeństwa lub osoby wychowujące dzieci, mieszkające w Sopocie, a nieposiadające własnego mieszkania, osiągające określony miesięczny dochód.

To druga już edycja sopockiego programu „mieszkań do samoremontu”. Program cieszył się dużą popularnością wśród mieszkańców, świadczy o tym liczbą chętnych, którzy zadeklarowali swój udział w programie, a było to ponad 5 chętnych na jedno mieszkanie.

Cieszy nas ogromnie, że program wyszedł naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Sopotu, o czym świadczy zainteresowanie pierwszej edycji. Stworzyliśmy dogodną alternatywę, szczególnie dla młodych rodzin, rozpoczynających wspólne życie, których nie stać na zakup mieszkania na wolnym rynku, nie mają  zdolności kredytowej a ich marzeniem jest mieszkanie w Sopocie.  Robimy wszystko aby zatrzymać w mieście tych, który chcą w Sopocie mieszkać, rozwijać się, być szczęśliwymi. Bo Sopot to doskonałe miejsce do życia” – mówi Marcin Skwierawski wiceprezydent Sopotu, odpowiedzialny za politykę mieszkaniową w mieście. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.