PARTNER PORTALU
  • BGK

Wyznaczono osoby pełniące funkcje burmistrza Olecka i wójta Gietrzwałdu

  • pt/pap    10 maja 2017 - 17:50
Wyznaczono osoby pełniące funkcje burmistrza Olecka i wójta Gietrzwałdu
Do czasu wyboru nowego wójta Gietrzwałdu tę funkcję ma pełnić Radosław Nojman (fot.gietrzwald.pl)

Do czasu wyboru nowego burmistrza Olecka miastem będzie kierował Grzegorz Kłoczko, a do czasu wyboru nowego wójta Gietrzwałdu tę funkcję ma pełnić Radosław Nojman - poinformowały służby prasowe wojewody warmińsko-mazurskiego.
Mandat dotychczasowego burmistrza Olecka Wacława Olszewskiego wygasł z powodu naruszenia przez niego ustawy antykorupcyjnej. Wójt Gietrzwałdu Marcin Sieczkowski został natomiast odwołany w gminnym referendum.

Dlatego w obu miejscowościach odbędą się przedterminowe wybory, a do czasu ich rozstrzygnięcia lokalnymi samorządami od 11 maja kierować będą osoby wyznaczone przez premier Beatę Szydło.

Jak poinformowała rzecznik prasowa wojewody warmińsko-mazurskiego Bożena Ulewicz, premier wyznaczyła Grzegorza Kłoczko do pełnienia funkcji burmistrza Olecka, do czasu objęcia obowiązków przez nowo wybranego burmistrza. Jednocześnie zwolniła z pełnienia tej funkcji Krzysztofa Kosewskiego, który był tzw. komisarzem w Olecku od 13 kwietnia, ale złożył rezygnację.

Przedterminowe wybory odbędą się w Olecku 21 maja. O mandat burmistrza ubiegać się będą czterej kandydaci: Wacław Olszewski, Grzegorz Kłoczko, Krzysztof Kosewski i Marcin Czekay.

W środę premier wyznaczyła również Radosława Nojmana do pełnienia funkcji wójta warmińskiego Gietrzwałdu, do czasu wyboru nowego włodarza tej gminy. Poprzedni wójt został przed upływem kadencji odwołany w referendum, które odbyło się 23 kwietnia. Do uznania ważności referendum potrzebny był udział 1230 mieszkańców, a do urn poszło wówczas 1509 osób. Za odwołaniem wójta zagłosowało 1381 mieszkańców.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.