PARTNER PORTALU
 • BGK

XIX nagroda im. Grzegorza Palki pod patronatem PortalSamorzadowy.pl: Znamy laureatów

 • PAP    30 października 2016 - 18:30
XIX nagroda im. Grzegorza Palki pod patronatem PortalSamorzadowy.pl: Znamy laureatów
W kategorii działalność w samorządzie lokalnym o znaczeniu ponadlokalnym nagrodę otrzymał wójt gminy Morawica Marian Buras, a także prezydent Kołobrzegu Janusz Gromek. (fot. mat. PTWP)

• Marszałek woj. zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, burmistrz Opola Lubelskiego Dariusz Wróbel i prof. Hubert Izdebski - to niektórzy z laureatów nagrody im. Grzegorza Palki, zwanej samorządowym Oskarem.
• W niedzielę (30 października) w Warszawie odznaczenia wręczono po raz dziewiętnasty.
Nagrodę przyznawaną za wybitne zasługi dla samorządu nagrody ustanowiła Liga Krajowa, stowarzyszenie samorządowców promujące działania na rzecz kontynuacji demokratycznych reform w Polsce. W 2016 roku kapituła przyznała 9 nagród i 6 wyróżnień.

W kategorii działalność w samorządzie lokalnym o znaczeniu ponadlokalnym nagrodę otrzymał wójt gminy Morawica Marian Buras za działania mające na celu rozwój gminy, a także prezydent Kołobrzegu Janusz Gromek za działania na rzecz rozwoju miasta i lokalnej społeczności.

W tej samej kategorii nagrodzono burmistrza Opola Lubelskiego Dariusza Wróbla za inicjowanie współpracy lokalnych środowisk na rzecz rozwoju z istotnym udziałem środków europejskich.

W kategorii działalność samorządowa o wymiarze ogólnokrajowym nagrodę dostał skarbnik Krakowa Lesław Fijał za wdrożenie nowoczesnych rozwiązań z dziedziny finansów do praktyki samorządowej, zastępca burmistrza Piastowa Konrad Rytel m.in. za "upamiętnienie postaci bohaterów narodowych". Kapituła nagrodziła też starostę bielskiego (woj. podlaskie) Sławomira Snarskiego za działania na rzecz "bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców z wykorzystaniem środków z programów współpracy transgranicznej".

Nagroda w kategorii działalność ogólnopaństwowa trafiła do marszałka woj. zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza za umacnianie współpracy subregionalnej państw basenu morza Bałtyckiego i prof. Huberta Izdebskiego, redaktora naczelnego miesięcznika "Samorząd terytorialny" za działanie na rzecz doskonalenia aktów prawnych z dziedziny administracji publicznej.

W tej samej dziedzinie nagrodę przyznano pośmiertnie zmarłemu w 2014 r. Andrzejowi Drętkiewiczowi, który był pierwszym prezydentem Płocka po przełomie 1989 r. a także wojewodą płockim, za "osobiste świadectwo szlachetnej samorządowej i państwowej służby publicznej oraz idealizm i bezkompromisowość w walce o dobro".

Kapituła nagrody im. Grzegorza Palki przyznała też 9 wyróżnień. Otrzymali je m.in: burmistrz Rabki Zdrój Ewa Przybyło, starosta rawski Józef Matysiak, wójt gminy Stoczek Mieczysław Wójcik.

Nagrodę imienia Grzegorza Palki, tragicznie zmarłego pierwszego prezydenta miasta Łodzi w III RP, od 1998 r. przyznaje Liga Krajowa, zrzeszająca Ligi Miejskie i Ligi Wiejskie. Nagroda ma postać srebrnego medalu z wizerunkiem Palki. Członkinią kapituły nagrody jest m.in. wdowa po Palce - Jadwiga.

Tegoroczna, XIX już edycja nagrody, odbywa się pod patronatem PortalSamorzadowy.pl. Patronat nad nagrodą objął również Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego oraz ogólnopolskie organizacje samorządowe: Związek Miast Polskich, Związek Powiatów Polskich, Unia Metropolii Polskich, Unia Miasteczek Polskich, Związek Gmin Wiejskich RP i Związek Województw RP, a także miasto Łódź.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Modernizujmy armię rozsądnie. Wnioski po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach ⬇️ @polskathetimes @EECKatowice polskatimes.pl/strefa-biznesu…
  @EECKatowice - (RT) @PZLSwidnik
 • W wiceministrem zdrowia Zbigniewem J. Królem @MinZdrowia na @EECKatowice rozmawialiśmy m.in. o zdrowiu publicznym. Po I wojnie światowej Polska była wschodnioeuropejskim liderem w tej dziedzinie #zdrowiepubliczne #EKG2018 #EEC2018 bit.ly/2kezwvf https://t.co/TL0Aq2HW8R
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.