PARTNER PORTALU
 • BGK

Z PO do Nowoczesnej. Były marszałek województwa małopolskiego zmienia klub

 • PAP/JS    16 listopada 2016 - 17:42
Z PO do Nowoczesnej. Były marszałek województwa małopolskiego zmienia klub
Sowa od grudnia 2010 roku do listopada 2015 pełnił funkcję marszałka województwa małopolskiego, potem został wybrany do Sejmu (fot. mat. pras)

Dotychczasowy poseł Platformy Obywatelskiej Marek Sowa przeszedł do klubu Nowoczesnej.
"Znam Marka Sowę wiele lat, to bardzo profesjonalny samorządowiec województwa małopolskiego (...) To osoba bardzo zaangażowana i profesjonalnie funkcjonująca w Małopolsce. To wzmocnienie samorządowe dla Nowoczesnej" - powiedział lider Nowoczesnej Ryszard Petru na konferencji prasowej w Sejmie.

Podkreślił, że dla Nowoczesnej "ważne jest to, by budować silną alternatywę wobec PiS". "Jestem przekonany, że udział posła Marka Sowy w pracach klubu Nowoczesna będzie tego typu działaniem" - powiedział.

Sowa powiedział, że gdy jedenaście lat temu wstępował do Platformy Obywatelskiej, była to "formacja pełna inicjatyw, otwarta na opinie różnego rodzaju i postawy". "Dla tej formacji chciałem pracować i spotkałem tam wielu dobrych i interesujących ludzi (...) To, co jest dzisiaj, ta inicjatywa, pasja, energia, jest po stronie klubu Nowoczesna. Platforma, sami państwo widzicie, od roku czasu pod nowym kierownictwem dryfuje" - ocenił Sowa.

Dodał, że jako poseł Nowoczesnej zamierza pracować na rzecz Małopolski. "Będę chciał swoim zaangażowaniem odwdzięczyć się za zaufanie, które otrzymałem" - podkreślił.

Sowa od grudnia 2010 roku do listopada 2015 pełnił funkcję marszałka województwa małopolskiego, potem został wybrany do Sejmu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (4)

 • POetru, 2016-11-17 17:00:36

  tzw. ".Nowoczesna Platforma Amber Gold Obywatelska " ma POparcie Unii Europejskiej.
 • ..., 2016-11-17 08:19:13

  Do bezpartyjny samorzadowiec: bezpartyjni otrzymują w sondażach coś około 6 procent poparcia, czyli jeden procent więcej od progu wyborczego... Jak z takim poparciem można kogoś pogonić?...
 • bezpartyjny samorzadowiec, 2016-11-17 07:53:49

  lepsza formacja BEZPARTYJNI Samorządowcy .. to my wygramy następne wybory i pogonimy partie podobnie jak to w kawale zrobił leśniczy ... Po PiS TYLKO RUINA zostanie i potrzeba będzie wielu lat aby to odbudować POLSKA jest wielka i pokona PiS