PARTNER PORTALU
  • BGK

"Za życiem": Jest dotacja MEN dla powiatu jarocińskiego

  • aw/PAP    16 lutego 2018 - 15:27
"Za życiem": Jest dotacja MEN dla powiatu jarocińskiego
Jeżeli u dziecka zostanie zdiagnozowana niepełnosprawność lub jakieś zaburzenie, to otrzyma pełne wsparcie od powiatu (fot.pixabay)

Pomoc medyczna, psychologiczną i pedagogiczną będzie mógł zapewnić najmłodszym dzieciom z niepełnosprawnościami dzięki 400 tys. zł dotacji z Ministerstwa Edukacji Narodowej. Jest to element rządowego programu "Za życiem".
Wicestarosta jarociński Mirosław Drzazga przypomniał, że celem programu "Za życiem" jest zapewnienie specjalistycznej opieki niepełnosprawnym dzieciom od urodzenia do czasu podjęcia nauki szkolnej, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci do 3. roku życia.

"Jeżeli u dziecka zostanie zdiagnozowana niepełnosprawność lub jakieś zaburzenie, to otrzyma od nas pełne wsparcie i opiekę ze strony placówek oświatowych, medycznych i opiekuńczych" - poinformował wicestarosta.

Dziecko zostanie objęte pomocą pedagogiczną, psychologiczną, terapeutyczną oraz lekarską.

"Rodzice nieodpłatnie będą mogli korzystać z różnych usług w zależności od schorzeń dziecka" - powiedział wicestarosta. "Uruchomimy całą machinę specjalistycznej pomocy" - zapewnił.

Fundusze na realizację programu będą przekazywane z MEN w formie dotacji celowej w pięciu transzach. Program będzie realizowany na terenie powiatu jarocińskiego w latach 2018- 2021. Funkcję ośrodka koordynacyjnego pełni Zespół Szkół Specjalnych w Jarocinie.

Program kompleksowego wsparcia dla rodzin "Za życiem" został przyjęty przez rząd w grudniu 2016 r., wszedł w życie w styczniu 2017 r. Głównym celem jest wspieranie rodzin, których członkami są osoby z niepełnosprawnościami, a w szczególności wychowujących dzieci z niepełnosprawnościami.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.