PARTNER PORTALU
  • BGK

"Za życiem": Rodziny nie wiedzą, gdzie szukać pomocy

  • PAP/AT    8 lutego 2018 - 06:44
"Za życiem": Rodziny nie wiedzą, gdzie szukać pomocy
Koordynacja w zakresie wsparcie dla rodzin z trisomią 21. chromosomu dotkliwie kuleje w naszym kraju (fot.pixabay.com)

Mimo programu "Za życiem", którego celem było usprawnienie systemu wsparcia dla rodzin dzieci niepełnosprawnych, wciąż brakuje dostępu do informacji o tym, gdzie szukać pomocy.
Rodzice dzieci z zespołem Downa oczekują na skoordynowaną ścieżkę opieki - pisze "Nasz Dziennik".

Mimo że rok temu ruszył rządowy program "Za życiem", którego celem było usprawnienie systemu wsparcia dla rodzin dzieci niepełnosprawnych, w wielu miejscach wciąż brakuje dostępu do informacji o tym, gdzie szukać pomocy i jak powinna wyglądać terapia krok po kroku. Eksperci przyznają, że to właśnie koordynacja w zakresie wsparcie dla rodzin z trisomią 21. chromosomu dotkliwie kuleje w naszym kraju - czytamy w artykule "Naszego Dziennika".

Czytaj też: "Za życiem": Tyle rodzin skorzystało już z programu

W Polsce funkcjonuje co prawda wiele ośrodków, w których udzielane są świadczenia lecznicze i terapeutyczne, ale zanim dziecko do nich trafi, mija dużo cennego czasu. "Wbrew pozorom jest wiele prężnych stowarzyszeń rodziców i opiekunów dzieci z zespołem Downa. To są bardzo dobre organizacje, ponieważ prowadzą szeroką działalność - oprócz terapeutycznej również często wydawniczą czy konferencyjną" - podkreśla w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" prof. Andrzej Kochański, genetyk.

"Problem polega na tym, że nie ma dostępu do ciągłej i pełnej informacji w zakresie tego, gdzie szukać pomocy, terapii, leczenia, gdzie oferowana jest specjalistyczna pomoc dla dzieci z zespołem Downa" - dodaje Kochański.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.