PARTNER PORTALU
  • BGK

"Za życiem": Tyle rodzin skorzystało już z programu

  • PAP/AT    2 lutego 2018 - 06:30
"Za życiem": Tyle rodzin skorzystało już z programu
W 2017 r. ruszył program "Za życiem" wspierający rodziców, którzy zdecydowali się na urodzenie chorego lub niepełnosprawnego dziecka (fot.pixabay.com)

W 2017 r. jednorazowe wsparcie z programu "Za życiem" otrzymało 4126 rodziców - wynika z informacji Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Do ponad 4 tys. rodziców, którzy zdecydowali się na urodzenie chorego lub niepełnosprawnego dziecka trafiła pomoc z programu "Za życiem" - pisze "Rzeczpospolita".

Rok temu ruszył program "Za życiem" wspierający rodziców, którzy zdecydowali się na urodzenie chorego lub niepełnosprawnego dziecka. Z informacji Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, do których dotarła "Rzeczpospolita", wynika, że w 2017 r. jednorazowe wsparcie w wysokości 4 tys. z tytułu urodzenia ciężko chorego dziecka otrzymało 4126 rodziców.

Jak jednak czytamy, urzędnicy od lat zajmujący się pomocą społeczną uważają, że poza zasiłkami ustawa niewiele zmieniła. Większość form wsparcia rodzin z niepełnosprawnymi dziećmi ośrodki pomocy oferują od lat. Chodzi m.in. o miejsca w placówkach opiekuńczych przystosowanych do pracy z dziećmi chorymi czy wsparcie asystenta rodziny - pisze "Rzeczpospolita".

Jak podaje gazeta, problemem jest wciąż brak informacji - rodzice chorych dzieci dowiadują się o szansie na pomoc nie w gabinetach lekarzy, ale od znajomych czy z internetu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.