PARTNER PORTALU
  • BGK

Zachodniopomorskie: 100 tys. zł na budowę społeczeństwa obywatelskiego

  • KDS    28 grudnia 2017 - 13:59
Zachodniopomorskie: 100 tys. zł na budowę społeczeństwa obywatelskiego
Organizacje pozarządowe, które są zainteresowane skorzystaniem z dotacji na złożenie wniosków mają czas do 19 stycznia 2018 roku (fot. pixabay.com)

100 tys. zł na realizację programów oświatowych, konferencji czy warsztatów edukacyjnych wspierających budowę społeczeństwa obywatelskiego w 2018 roku przeznaczył Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.
Organizacje pozarządowe, które są zainteresowane skorzystaniem z dotacji na złożenie wniosków mają czas do 19 stycznia 2018 roku. Pieniądze będzie można otrzymać w ramach ogłoszonego otwartego konkursu ofert. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na przełomie lutego i marca. 

Wsparcie zostało skierowane na tworzenie projektów podnoszących poziom wiedzy oraz aktywności w procesie budowania społeczeństwa obywatelskiego. Zwłaszcza dotyczy to zadań uwzględniających dzieci, młodzież i osoby niepełnosprawne. 

Jak informuje ZUM, jest to kolejny rok, kiedy władze samorządu województwa dofinansowują tego typu programy. W latach 2015-2017 Urząd Marszałkowski przekazał zachodniopomorskim NGOs na ten cel prawie 300 tys. zł.

Tylko w 2017 ze wsparcia skorzystało 9 podmiotów. To organizacje ze Szczecina, Kołobrzegu, Koszalina i Międzyzdrojów. Dotacje sięgnęły od 5 do 18 tys. zł. W sumie trafiło do nich ponad 80 tys. zł.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.