PARTNER PORTALU
  • BGK

Zachodniopomorskie: Karty i zniżki dla rodzin oraz seniorów

  • AW    10 marca 2016 - 18:08
Zachodniopomorskie: Karty i zniżki dla rodzin oraz seniorów
Mieszkańcy w Międzyzdrojach jako pierwsi odebrali karty uprawniające do ze zniżek w województwie zachodniopomorskim (fot.wzp.pl)

• Województwo zachodniopomorskie zainaugurowało program regionalnych kart zniżkowych.
• Zachodniopomorskie karty rodziny i zachodniopomorskie karty seniora uprawniają ich właścicieli do korzystania ze zniżek u partnerów programu.
• Do tej pory wnioski o wydanie zachodniopomorskich kart złożyło ponad 400 osób.
Jak podaje urząd marszałkowski, zachodniopomorskie karty są częścią programu „Region dla Rodziny”, którego celem jest wspieranie rodzin i seniorów w województwa. Karty umożliwiają korzystanie ze zniżek rodzinom z przynajmniej dwojgiem dzieci oraz seniorom powyżej 60 roku życia.

O wydanie dokumentu można w tej chwili starać się w 30 zachodniopomorskich gminach. Karty umożliwiają korzystanie ze zniżek oferowanych przez lokalnych partnerów – instytucje kultury, edukacyjne, restauracje, przedsiębiorców.

Do tej pory do programu kart przystąpiło 18 partnerów, w tym marszałkowskie instytucje kultury – Opera na Zamku, Muzeum Narodowe w Szczecinie czy Teatr Polski.

- Lista partnerów cały czas wydłuża się, a do programu dołączają kolejni przedsiębiorcy oraz instytucje z Pomorza Zachodniego i kraju - informuje członek zarządu województwa Anna Mieczkowska. 

Pierwsze zachodniopomorskie karty rodziny oraz zachodniopomorskie karty seniora zostały wręczone 9 marca w Urzędzie Miejskim w Międzyzdrojach. Z tej właśnie miejscowości do tej pory napłynęło najwięcej zgłoszeń do programu. Do tej pory wnioski o wydanie zachodniopomorskich kart złożyło ponad 400 osób.

Karty przyznaje się na podstawie wniosku złożonego w urzędzie gminy lub miasta, które przystąpiły do programu zachodniopomorskich kart. Lista gmin oraz wszystkie informacje o programie kart dostępne są na stronie internetowej: www.rodzina.wzp.pl.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.