Zachodniopomorskie: Marszałek dał pracę byłej posłance PO

• Renata Zaremba została wiceprezesem Zachodniopomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.
• Większościowy udział w spółce ma samorząd województwa, w którym władzę sprawuje koalicja PO-PSL.
• - Byłą posłankę zaangażował zarząd firmy należącej do województwa, na jego czele stoi marszałek - także szef szczecińskiej PO.
Zachodniopomorskie: Marszałek dał pracę byłej posłance PO
Renata Zaremba została wiceprezesem Zachodniopomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. (fot.twitter.com)

Renata Zaremba została wiceprezesem Zachodniopomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. To spółka z większościowym udziałem samorządu województwa, w którym władzę sprawuje koalicja PO-PSL. Byłą posłankę zaangażował zarząd firmy należącej do województwa, na jego czele stoi marszałek - także szef szczecińskiej PO.

Zaremba jest członkiem władz wojewódzkich PO, była posłem przez dwie kadencje, ale w ostatnich wyborach nie dostała się do Sejmu.

ZARR ma za zadanie wspieranie rozwoju przedsiębiorstw w regionie, m.in. udziela pożyczek z funduszy UE małym i średnim przedsiębiorcom, zajmuje się doradztwem i szkoleniami.
Byłą posłankę na stanowisko powołała, rada nadzorcza, dlaczego?

- Ponieważ uznała, że takie są potrzeby spółki. Były potrzeby, żeby taką osobę powołać. Uważam, że to będzie korzystne dla spółki – tłumaczył "Gazecie Wyborczej" Rafał Wiechecki, przewodniczący rady nadzorczej.

Występując w Radiu Szczecin Magdalena Kochan zachodniopomorska posłanka PO, tłumaczyła: - Byli parlamentarzyści mają problem ze znalezieniem pracy, być może warto rozważyć rozwiązanie jak w europarlamencie, gdzie deputowany ma rok na znalezienie pracy. Przez ten czas wypłacany mu jest specjalny zasiłek.

Jak powiedziała „wychodząc z parlamentu tułać się od urzędu pracy do urzędu pracy to trochę nie tak”.

Jak informowała szczecińska "GW", Zaremba najpierw miała dostać pracę w Uzdrowisku Kołobrzeg (też podlega zarządowi województwa).

 

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

Do sprawny samorząd 1.8: Pewnie byś się doczekał, gdybyś nie gadał głupot.

Julek, 2016-02-15 15:03:53 odpowiedz

HAHHA...no tak urzedy pracy dla motlochu a jasnie panstwo za PO ma stolki w samorzdach a frajerzy jesZcze na nich glosuja

antydebil, 2016-02-15 15:02:40 odpowiedz

"Elita" w ten sposób nigdy nie nauczy się czym są problemy zwykłego człowieka, czym jest ciężka praca, czym jest bezrobocie. Nikt sie nie martwi zwykłym, ciężko pracującym latami człowiekiem na bezrobociu, niepełnosprawnym chorym na nowotwór bez nóg i bez renty
Dlatego powtarzam po
... raz kolejny: zlikwidować samorząd wojewódzki i powiatowy, i to już. Bez czekania na mimozy i metamorfozy. Czekamy na odzew zmian. rozwiń

sprawny samorząd 1.8, 2016-02-15 14:13:38 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE