PARTNER PORTALU
  • BGK

Zachodniopomorskie. Prawie 139 tys. dzieci korzysta z programu "Rodzina 500 plus"

  • PAP/KDS    28 marca 2018 - 14:46
Zachodniopomorskie. Prawie 139 tys. dzieci korzysta z programu "Rodzina 500 plus"
Zdaniem wicewojewody, pieniądze z programu nie są marnotrawione. (fot.pixabay.com)

1,69 mld zł wsparcia z programu "Rodzina 500 plus" przez dwa lata trafiło do zachodniopomorskich rodzin. Świadczeniem objętych jest w województwie prawie 139 tys. dzieci w 93,8 tys. rodzin - wynika z informacji przekazanych w środę (28.03) przez służby wojewody.
- Badania wskazują, że Polacy bardzo dobrze wykorzystują te pieniądze - powiedział wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz. - Przede wszystkim inwestują w swoje dzieci, wykorzystując pieniądze chociażby na dodatkowe zajęcia z języków obcych - podkreślał.

Rodzice wydają środki ze świadczenia przede wszystkim na zakup odzieży i obuwia, a także wspólne wyjazdy na wakacje - dodał Subocz.

- Ten program pomógł polskim rodzinom wyjść z ubóstwa. Polska rodzina nie ma już się czego dzisiaj wstydzić. Wiele rodzin stać chociażby na wspólny wyjazd. Rodziny podkreślają, że program podniósł je i pozwolił na to, żeby zdecydowały się na dziecko pierwsze, czy też kolejne - dodał Subocz.

Czytaj więcej: Rząd planuje zmiany w 500 plus. "Niewykluczone, że od 2019 roku"

Zdaniem wicewojewody, pieniądze z programu nie są marnotrawione, a w województwie zaledwie 110-120 świadczeń miesięcznie jest wypłacanych w formie rzeczowej lub opłacenia usług.

Według wojewody, rodziny starają się oszczędzać część z otrzymanych pieniędzy. Spośród tych, którzy to robią, ponad jedna czwarta wydziela przynajmniej część pieniędzy ze świadczenia z myślą o realizacji jakichś konkretnych celów i odkłada je na odrębnych kontach oszczędnościowych i lokatach - wynika z informacji wojewody.

Największy udział objętych świadczeniem stanowią rodziny z dwojgiem dzieci - to 62 proc. ogólnej liczbie rodzin ze wsparciem. Kolejną grupę stanowią rodziny z jednym dzieckiem 23 proc. Z kolei rodziny wielodzietne w styczniu br. stanowiły grupę 15,1 proc. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.