PARTNER PORTALU
  • BGK

Zachodniopomorskie: Radny wojewódzki z prokuratorskim zarzutem niedopełnienia obowiązków

  • PAP/KDS    25 lipca 2017 - 15:07
Zachodniopomorskie: Radny wojewódzki z prokuratorskim zarzutem niedopełnienia obowiązków
Przez decyzję obecnego radnego, szczecinecki ratusz miał na tym stracić ok. 670 tys. zł (fot. pixabay.com)

Do pięciu lat pozbawienia wolności grozi byłemu dyrektorowi Samorządowej Agencji Promocji i Kultury w Szczecinku, Adamowi W. Radny wojewódzki usłyszał zarzuty niedopełnienia formalności przy udzielaniu zamówienia publicznego. Szczecinecki ratusz miał na tym stracić ok. 670 tys. zł.
Adam W. obecnie pełni funkcję radnego województwa zachodniopomorskiego z klubu Platformy Obywatelskiej. - Mężczyzna usłyszał zarzut niedopełnienia swoich obowiązków w postaci zawarcia, z pominięciem przepisów o zamówieniach publicznych, umowy o świadczeniu usług konsultingowych. Jego działanie doprowadziło do straty szczecineckiego ratusza na łączną kwotę ok. 670 tys. zł - informuje zastępca Prokuratora Okręgowego Zuzanna Ostrowska.

Jak wyjaśnia, były dyrektor Samorządowej Agencji Promocji i Kultury w Szczecinku był zobligowany do wdrożenia procedury o zamówieniach publicznych, mimo tego wybrał dowolne firmy i zawarł z nimi umowy. 

Umowy dotyczyły wykonania usług w ramach międzynarodowego projektu Civitas Renaissance finansowanego przez Unię Europejską. - Przy tego rodzaju programach jest obowiązek angażowania firm konsultingowych świadczących usługi koordynujące projekty. Nie może się to jednak odbywać z pominięciem przepisów o zamówieniach publicznych - zaznaczyła prokurator.

Civitas Renaissance był realizowany w Szczecinku w latach 2008-2012. W ramach projektu wydano blisko 30 mln zł na usprawnienie komunikacji w mieście, m.in. stworzono wypożyczalnię rowerów, zbudowano ścieżki rowerowe, rozbudowano monitoring miejski oraz system informacji pasażerskiej.

Jak podała Ostrowska, sprawa jest na etapie końcowym, w ostatnich dniach sierpnia planowane jest zapoznanie sądu z materiałem śledztwa. Za zarzucane czyny Adamowi W. grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.