PARTNER PORTALU
  • BGK

Zagrożenie powodziowe w Małopolsce mija. Stabilizuje się sytuacja pogodowa

  • PAP/AH    25 września 2017 - 10:31
Zagrożenie powodziowe w Małopolsce mija. Stabilizuje się sytuacja pogodowa
Fot. Shutterstock

Po intensywnych opadach sytuacja pogodowa w Małopolsce stabilizuje się. Woda w rzekach powoli opada i odwoływane są pogotowia przeciw powodziowe w kolejnych miejscowościach.
Prognozy na poniedziałek są optymistyczne. W Małopolsce w poniedziałek zachmurzenie będzie umiarkowane, mogą wystąpić przelotne, słabe opady, a lokalnie burze z opadami nieprzekraczającymi 15 mm/m kw.

W związku ze stabilizacją sytuacji w regionie odwołany został alarm przeciwpowodziowy w gminie Zabierzów oraz pogotowia przeciwpowodziowe w powiecie nowotarskim i w Bochni.

Jak informuje Joanna Paździo z Oddziału ds. Mediów i Komunikacji Społecznej Urzędu Wojewódzkiego, alarmy przeciwpowodziowe nadal obowiązują w Oświęcimiu oraz w gminach Brzeszcze i Chełmek, a pogotowia przeciwpowodziowe w Krakowie, powiatach: oświęcimskim, limanowskim i wadowickim oraz w kilkunastu gminach powiatów: krakowskiego, oświęcimskiego i dąbrowskiego.

Wisła w Jawiszowicach przekracza stan alarmowy o 34 cm (spadek o 19 cm), w innych miejscach na Wiśle przekroczone są stany ostrzegawcze, ale zarówno na tej rzece, jak i na Sole woda stopniowo opada. 

Przed weekendem sytuacja w Małopolsce była poważna. Pogotowie przeciwpowodziowe ogłoszono w ok. 20 gminach, w tym w Krakowie, gdzie – z powodu wysokiego poziomu Wisły – zostały zamknięte tunele dla pieszych (pod rondem Grunwaldzkim i pod ul. Konopnickiej na wysokości hotelu Forum).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.