PARTNER PORTALU
 • BGK

Żalek, Porowska, Krupa, Pieńkowski o stracie w wyborach samorządowych

 • Katarzyna Domagała-Szymonek    26 kwietnia 2018 - 19:38
Żalek, Porowska, Krupa, Pieńkowski o stracie w wyborach samorządowych
Jarosław Kaczyński podał oficjalnych kandydatów na prezydentów największych miast (fot.Twitter/PiS)

Koniec spekulacji. W czwartek Jarosław Kaczyński ogłosił oficjalnych kandydatów na prezydentów największych miast w Polsce. To m.in. Jacek Żalek, Violetta Porowska, Marcin Krupa i Sebastian Pieńkowski. Teraz komentują decyzje prezesa.
Spekulacje na ten temat trwały od miesięcy, dziś (26 kwietnia) Jarosław Kaczyński rozwiał wszelkie wątpliwości. Osobiście podał listę nazwisk kandydatów Zjednoczonej Prawicy na prezydentów największych 18 miast w Polsce. W tym celu zorganizował w Warszawie specjalną konferencję. 

- Kandydaci oczywiście będą prezentowani w swoich miastach, jeżeli przedstawiamy ich w Warszawie, to z jednego powodu, bo Polska jest jedna. W związku z tym uznaliśmy, że prezentację kandydatów z największych miast powinniśmy rozpocząć w Warszawie - mówił do uczestników spotkania szef PiS. Jak wskazywał, to początek ich pracy. - Ale nie początek kampanii, bo to okres określony przez prawo. To okres przygotowawczy, w którym nasi kandydaci - mam nadzieję - będą bardzo intensywnie uczestniczyć - precyzował Kaczyński. 

Z Wiejskiej do Białegostoku 

Pierwszą osobą, jaką na czwartkowej konferencji wymienił szef PiS (listę podawał miastami alfabetycznie) był Jacek Żalek, podlaski poseł trzech kadencji Sejmu, obecnie reprezentujący Porozumienie Jarosława Gowina, wiceprzewodniczący sejmowego klubu PiS. 

- Zanim trafiłem do dużej polityki, połowę zawodowego życia spędziłem w samorządzie, zasiadałem w radzie osiedli, radzie miejskiej czy w sejmiku wojewódzkim. To doświadczenie wyniesione właśnie z samorządu pozwoliło mi rozwinąć skrzydła w polityce na szczeblu rządowym - tak odnosi się do opinii Tadeusza Truskolaskiego, prezydenta Białegostoku. Ten w rozmowie z Portalem Samorządowym wskazał, że Żalek jest politykiem, a nie samorządowcem. 

REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (2)

 • dziara, 2018-04-27 09:06:17

  Do Innego - wg Twego rozumowania (być może i słusznego), to Trzaskowski powinien już mieć wyrok za ten proceder.
 • Inny, 2018-04-27 08:28:14

  Bezprawne rozpoczęcie kampanii wyborczej powinno być karane