PARTNER PORTALU
  • BGK

Zalewska, Suski, Dobrzyński, Szmit, Giżyński i Ortyl ponownie szefami PiS w regionach

  • PAP/AT    21 listopada 2016 - 08:07
Zalewska, Suski, Dobrzyński, Szmit, Giżyński i Ortyl ponownie szefami PiS w regionach
Zgodnie ze statutem PiS do kompetencji zjazdów okręgowych należy powołanie i odwołanie ze swego grona prezesa zarządu okręgowego, na wniosek prezesa PiS (fot.pis.org.pl)

• Marek Suski, Leszek Dobrzyński, Jerzy Szmit, Szymon Giżyński, Władysław Ortyl - to politycy PiS, którzyponownie zostali wybrani na szefów okręgów swojej partii.
• Do zmiany doszło m.in. w okręgu w Pile, którym pokieruje Krzysztof Czarnecki.
W okręgu szczecińskim szefem PiS ponownie został poseł Leszek Dobrzyński. "PiS musi nadal rozwijać się w regionie, nasze struktury partyjne powinny dwu lub trzykrotnie zwiększyć się obejmując działaniem cały teren" - mówił Dobrzyński. "Przed nami wybory samorządowe w 2018 r., przedbiegi już się rozpoczęły. Dlatego musimy wzmocnić listy wyborcze, skonstruować program, wystawić silnych kandydatów i dotrzeć do jak największej ilości wyborców" - dodał.

Dobrzyński był członkiem Solidarności Walczącej, Ligi Republikańskiej oraz Przymierza Prawicy. Jako polityk PiS mandaty poselskie uzyskał w wyborach w 2005, 2011 i 2015 roku. W Sejmie zasiada w komisji obrony narodowej oraz komisji polityki społecznej i rodziny. Z wykształcenia jest politologiem, absolwentem Uniwersytetu Szczecińskiego; wraz z żoną prowadzi rodzinny dom dziecka w Szczecinie.

Do zmian doszło w niedzielę w Pile. Byłego posła, a obecnie wiceprezesa PKO BP, Maksa Kraczkowskiego zastąpił obecny burmistrz Trzcianki Krzysztof Czarnecki. Nowy szef pilskich struktur PiS ma 59 lat, z zawodu jest technikiem budowlano-drogowym. W latach 2005-2007 Czarnecki był posłem PiS V kadencji; w Sejmie był członkiem komisji rolnictwa i rozwoju wsi oraz komisji rozwoju przedsiębiorczości. Burmistrzem Trzcianki Czarnecki został w 2013 r.

W okręgu olsztyńskim ponownie szefem PiS został wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. Jednym z jego głównych zadań - jak powiedział  - będzie wspieranie działań rządu w terenie. Jak dodał, chodzi również o wzmocnienie partii w regionie, bo - jak ocenił - dziś jest ona oparta głównie na pracy społecznej. Innym równie ważnym zadaniem będzie dla niego przygotowanie do wyborów samorządowych.

"W regionie Warmii i Mazur PiS ma ogromną przewagę nad innymi partiami, jeśli dobrze przygotujemy wybory samorządowe, to będziemy chcieli wygrać wybory do sejmiku województwa, ale także wybory w gminach i powiatach"- ocenił Szmit.

Czytaj też: Macierewicz prezesem PiS w okręgu piotrkowskim

W Opolu szefową okręgu została poseł Katarzyna Czochara. "Jestem zaszczycona, bo jest to bardzo ważna funkcja w strukturach naszej partii, ale też czuję, jaka odpowiedzialność spoczywa na mnie" - powiedziała PAP. Przypomniała, że Opolszczyzna była znana jako bastion Platformy Obywatelskiej. "Teraz ta tendencja trochę uległa zmianie (w ostatnich wyborach do Sejmu wygrał PiS - PAP) i jestem przekonana, że ta zmiana zostanie utrzymana, mało tego, że ją jeszcze poprawimy. Naszym celem jest więc zwiększenie struktur w regionie, a priorytetowym zadaniem są wybory samorządowe, które odbędą się za dwa lata" - dodała.

W okręgu częstochowskim szefem PiS po raz kolejny został poseł Szymon Giżyński. "Najważniejszym celem nowo wybranych władz okręgu jest zdobycie prezydentury Częstochowy w 2018 r. oraz uzyskanie w najbliższych wyborach samorządowych jak największych sukcesów na innych samorządowych arenach całego okręgu" - powiedział PAP Giżyński. W Sejmie przewodniczy parlamentarnemu zespołowi ds. promocji żużla, ds. utworzenia Uniwersytetu Częstochowskiego oraz ds. utworzenia woj. częstochowskiego. Zasiada także m.in. w sejmowej komisji rolnictwa i rozwoju wsi.×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.