PARTNER PORTALU
  • BGK

Zamach w Barcelonie: Hanna Gronkiewicz-Waltz złożyła kwiaty przed ambasadą Hiszpanii

  • PAP/KDS    18 sierpnia 2017 - 16:00
Zamach w Barcelonie: Hanna Gronkiewicz-Waltz złożyła kwiaty przed ambasadą Hiszpanii
Możemy tylko wyrazić współczucie w sensie współodczuwania takiej sytuacji, która się wydarzyła - powiedziała Gronkiewicz-Waltz (fot. Twitter/Warszawa)

- Myślę, że to jest przede wszystkim wyzwanie do wspólnego działania rządu i samorządu - tak zamach w Barcelonie skomentowała Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy, która w piątek (18.08) złożyła kwiaty pod budynkiem Ambasady Hiszpanii w Warszawie.
Gronkiewicz-Waltz zjawiła się przed hiszpańską ambasadą tuż przed godziną 14 w asyście straży miejskiej. Powitał ją ambasador Hiszpanii Agustin Nunez Martinez. Wpisała się do księgi kondolencyjnej.

- To jest ogromny dramat. Możemy tylko wyrazić współczucie w sensie współodczuwania takiej sytuacji, która się wydarzyła - powiedziała dziennikarzom Gronkiewicz-Waltz. Dodała, że jako społeczność europejska jesteśmy trochę bezradni w przypadku takich ataków.

- Myślę, że to jest przede wszystkim wyzwanie do wspólnego działania rządu i samorządu - oceniła prezydent, podkreślając w tym kontekście rolę służb, w szczególności ABW.

Pod ambasadę przychodzą też mieszkańcy stolicy, którzy składają kwiaty i zapalają znicze. - Niedawno byłam w Hiszpanii, bardzo współczuję rodzinom tych ofiar. To barbarzyństwo - powiedziała pani Maria.

Czytaj więcej: Polskie miasta bezpieczne? "Nie ma zwiększonego zagrożenia, ale trzeba nieustannie czuwać"

Przypomnijmy, w czwartek po południu kierowca furgonetki wjechał w tłum na promenadzie Las Ramblas w centrum Barcelony, zabijając co najmniej 13 osób i raniąc ponad 100. Sprawca ataku, do którego przyznało się Państwo Islamskie, wciąż pozostaje na wolności.

W piątek nad ranem w nadmorskim kurorcie Cambrils grupa napastników wjechała samochodem w grupę ludzi, raniąc siedem osób. Policja zabiła pięciu sprawców tego ataku. Według katalońskich władz oba te zamachy są ze sobą powiązane.

Według dotychczasowych informacji przekazanych polskim służbom przez lokalne władze wśród ofiar zamachów w Katalonii nie było obywateli RP.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.