PARTNER PORTALU
  • BGK

Zamek Książąt Pomorskich oraz Instytucja Filmowa „Silesia-Film" mają dyrektorów

  • MIW    28 lipca 2016 - 09:27
Zamek Książąt Pomorskich oraz Instytucja Filmowa „Silesia-Film" mają dyrektorów
Marszałek woj. zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz i Barbara Igielska, dyrektor ZKP w Szczecinie. (fot. mat. Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie)

• Rozstrzygnięty został konkurs na stanowisko dyrektora Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie oraz na stanowisko dyrektora Instytucji Filmowej „Silesia-Film" w Katowicach. 
• Tą pierwszą instytucją kultury pokieruje dotychczasowa szefowa placówki (zarządza nią od roku 2013) Barbara Igielska.
• Szefem „Silesii – Film” zostanie Patryk Tomiczek.
Jak informuje zachodniopomorski urząd marszałkowski, Barbara Igielska była jedną z czworga kandydatów, którzy złożyli swoje oferty w prowadzonym postępowaniu. Po dokonaniu przeglądu wniosków pod względem formalnym i merytorycznym, komisja konkursowa przesłuchała dwie osoby i rekomendowała Barbarę Igielską na stanowisko szefa ZKP w Szczecinie. Do rekomendacji tej przychylił się zarząd województwa. Nowa umowa obowiązywać będzie od 1 sierpnia przez okres 5 lat.

Kandydaci na dyrektora Zamku Książąt Pomorskich musieli wykazać się 10-letnim stażem pracy (w tym 5 lat na stanowiskach kierowniczych), doświadczeniem w pozyskiwaniu i zarządzaniu środkami unijnymi, wiedzą z zakresu funkcjonowania instytucji kultury oraz inwestycji budowlanych, a także znajomością zagadnień związanych z historią Zamku, w tym dynastii Gryfitów, jak i opracować siedmioletni program działania instytucji z uwzględnieniem jej budżetu.

Z kolei Patryk Tomiczek przyszły dyrektor „Silesii-Film” ma 36 lat. Jest absolwentem Uniwersytetu Śląskiego na kierunku kulturoznawstwo o specjalizacji filmoznawczej. Ukończył również studia podyplomowe na Uniwersytecie Jagiellońskim z zakresu zarządzania kulturą. W latach 2005-2012 pracował w Stowarzyszeniu Inicjatywa początkowo na stanowisku kierownik ds. organizacji projektów, a od 2009 r. pełnił funkcję dyrektora artystycznego Festiwalu Filmów Kultowych w Katowicach. Od 2011 r. jest dyrektorem Miejskiego Ośrodka Kultury w Miasteczku Śląskim.

Współpracował z wieloma organizacjami i podmiotami zajmującymi się działalnością kulturalną jak np. Stowarzyszenie Nowe Horyzonty i Międzynarodowy Festiwal Off Camera, dla których opracowywał autorskie teksty promocyjne, SWIG Delta Partner, gdzie pełnił funkcję specjalisty ds. projektów europejskich. Współpracował także jako dziennikarz z portalem internetowym stopklatka.pl.

Instytucja Filmowa „Silesia-Film" działa od 1945 roku. Obecnie jest jednostką Samorządu Województwa Śląskiego. Zajmuje się upowszechnianiem i promocją filmu, prowadzi projekty popularyzujące kulturę filmową. Do jej głównych zadań należy m.in. rozwój Śląskiego Funduszu Filmowego. Flagowym projektem jest Międzynarodowy Festiwal Producentów Filmowych REGIOFUN. „Silesia-Film" prowadzi regionalną Filmotekę Śląską. W województwie śląskim prowadzi pięć kin.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.