PARTNER PORTALU
  • BGK

Zarejestrowano osiem list kandydatów do Sejmu

  • PAP    31 sierpnia 2011 - 11:04
Zarejestrowano osiem list kandydatów do Sejmu

W Okręgowej Komisji Wyborczej w Opolu listy kandydatów do parlamentu zarejestrowało osiem komitetów - powiedział w środę dyrektor opolskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego, Rafał Tkacz. O 12 mandatów poselskich powalczy 191 kandydatów.
Swoje listy zarejestrowały: Mniejszość Niemiecka, SLD, Polska Partia Pracy - Sierpień 80, PO, PiS, PSL, PJN i Ruch Palikota. Trwa weryfikacja listy Komitetu Wyborczego Prawica. "Podpisy są w porządku, brakuje nam danych o niekaralności kandydatów" - wyjaśnił Tkacz.

Na liście mniejszości niemieckiej numerem jeden jest obecny przedstawiciel Niemców z Opolszczyzny Ryszard Galla, podobna sytuacja jest na listach PSL, SLD i PO - otwierają je obecni posłowie tych partii i liderzy ugrupowań w województwie. W PSL jedynką jest Stanisław Rakoczy, w SLD Tomasz Garbowski, a w PO Leszek Korzeniowski.

Na liście PiS szef partii w województwie, Sławomir Kłosowski jest numerem dwa. Jedynkę dostał pochodzący spoza Opolszczyzny ekonomista, prof. Jerzy Żyżyński z Uniwersytetu Warszawskiego.

Listę PJN otwiera przewodniczący tego ugrupowania na Opolszczyźnie, radny Opola Marcin Ociepa, na liście PPP-Sierpień 80 jedynką jest Joanna Jankowska, a pierwsze miejsce na liście Ruchu Palikota ma Adam Kępiński.

Uprawnionych do głosowania w wyborach do Sejmu w obejmującym Opolszczyznę okręgu 21 są 827 152 osoby. Będą wybierać 12 posłów w 756 obwodach głosowania. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.