PARTNER PORTALU
  • BGK

Zarząd PO rozwiązał struktury partii w powiecie ostrowieckim. Radny komisarzem

  • PAP/JS    26 września 2017 - 21:22
Zarząd PO rozwiązał struktury partii w powiecie ostrowieckim. Radny komisarzem
Jak podkreślił Paweł Zalewski powodem decyzji była negatywna ocena koalicji PO z PiS w Radzie Powiatu Ostrowieckiego

Zarząd Krajowy Platformy rozwiązał struktury partii w powiecie ostrowieckim (Świętokrzyskie). „Ta decyzja została podjęta na mój wniosek” – powiedział komisarz ugrupowania w województwie świętokrzyskim Paweł Zalewski.
Jak podkreślił Zalewski powodem decyzji była negatywna ocena koalicji PO z PiS w Radzie Powiatu Ostrowieckiego. "Negatywna ocena naszych wyborców, moja i członków partii" - zaznaczył polityk.

Dodał, że ponad rok rozmawiał na ten temat z przedstawicielami ugrupowania w powiecie ostrowieckim, głównie z Eligiuszem Michem (dotychczasowy szef struktur PO w powiecie ostrowieckim i jednocześnie wicestarosta ostrowiecki).

"Nie mogliśmy dojść do porozumienia. Pan Mich nie reagował na żaden z moich argumentów. Nie chciał wystąpić z tej koalicji. Dlatego na mój wniosek Zarząd Krajowy PO rozwiązał struktury partii w powiecie" - powiedział Zalewski. Podkreślił, że negatywnie ocenia tę koalicję.

"Negatywnie oceniam politykę powiatu ostrowieckiego. Szczególnie dzisiaj, kiedy PiS niszczy sądownictwo w Polsce i zawłaszcza państwo, a chce też zawłaszczyć samorządy. Strasznie trudno w takiej sytuacji przekonywać wyborców do Platformy, będąc w koalicji z PiS" - stwierdził komisarz PO w województwie świętokrzyskim.

"To jest stanowisko przeze mnie nie akceptowalne" - dodał Zalewski.

Komisarzem struktur PO w powiecie ostrowieckim został radny wojewódzki Grigor Szaginian.

"Jest znanym ostrowieckim społecznikiem i członkiem PO. Pan Szaginian jest osobą budzącą zaufanie. Myślę, że dla wszystkich członków Platformy w Ostrowcu i mieszkańców powiatu jest właściwą osobą, aby odbudować struktury partii w powiecie i przygotować nasze ugrupowanie do przyszłorocznych wyborów samorządowych" - zapewnił.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • ostroczanka, 2017-09-27 22:31:46

    Brawo Panie Zalewski, długo na do czekaliśmy