PARTNER PORTALU
  • BGK

Zarząd województwa pozostaje

  • wer/slaskie.pl    1 września 2011 - 12:23
Zarząd województwa pozostaje

Wniosek o odwołanie zarządu nie uzyskał wymaganej większości - za było 18 radnych, 26 opowiedziało się przeciw.
Radnym została przedstawiona też informacja w sprawie przebudowy stadionu śląskiego w Chorzowie (oceń działania władz miasta). 15 lipca na budowie doszło do awarii skutkującej wstrzymaniem robót. Powiadomiono Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, który zobowiązał Wykonawcę do pilnego opracowania prognozy naprawczej. Województwo śląskie ma obowiązek przedłożenia do dnia 30.11.2011 r. ekspertyzy dotyczącej analizy i oceny przyczyn awarii.

Czytaj też: Zarząd bez absolutorium czeka na opinię RIO

Wykonawca opuścił konstrukcję linową dachu zgodnie z planem wyjścia ze stanu awarii. Zdjęto jeden z uszkodzonych elementów i zabezpieczono w zaplombowanej skrzyni do dalszych badań. Obecny stan pozwala na prowadzenie prac w przestrzeniach kubaturowych obiektu, robót drogowych i prac na płycie boiska. W obecnej sytuacji planowany termin zakończenia prac (30.12.2011 r.) ulegnie opóźnieniu.

Sejmik wyraził również  zgodę na zaciągnięcie kredytu długoterminowego w wysokości 31 mln zł z przeznaczeniem na przebudowę dróg wojewódzkich (m.in. DW 946, 970/971, 935 i 934).

Radni uchwalili także „Program rozwoju bazy sportowej" z uwzględnieniem dofinansowania ministerstwa sportu i turystyki na rok 2011, podjęli także uchwały w sprawie przyjęcia regulaminu przyznawania stypendiów w ramach projektu „Nauka drogą do sukcesu na Śląsku - III edycja" oraz przyjęcia regulaminu przyznawania nagród marszałka województwa śląskiego (oceń działania marszałka) za wybitne osiągnięcia sportowe.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.