PARTNER PORTALU
  • BGK

Zarzuty dla członków władz spółek miejskich z Pruszkowa i Koła

  • pt/pap    3 marca 2017 - 13:18
Zarzuty dla członków władz spółek miejskich z Pruszkowa i Koła
Śledztwo ws. w sprawie korupcji przy przetargach na dostawy samochodów do zbierania śmieci prowadziło Centralne Biuro Antykorupcyjne (fot.cba)

• Zarzuty zmowy przetargowej postawiła Prokuratura Regionalna w Łodzi pięciu osobom - członkom władz spółek miejskich z Pruszkowa i Koła podejrzanym o ustawianie przetargów na ponad 2,5 mln zł.
• Grozi im kara do 3 lat więzienia.
O postawieniu zarzutów poinformował rzecznik łódzkiej prokuratury regionalnej Krzysztof Bukowiecki. Dodał, że obecnie trwają przesłuchania podejrzanych.

Śledztwo ws. w sprawie korupcji przy przetargach na dostawy samochodów do zbierania śmieci prowadziło Centralne Biuro Antykorupcyjne. W związku z postępowaniem zatrzymano pięć osób ze spółek miejskich w Kole i Pruszkowie.

Piotr Kaczorek z Wydziału Komunikacji Społecznej CBA powiedział PAP, że agenci z łódzkiej delegatury CBA zatrzymali prezesa miejskiego zakładu usług komunalnych w Kole (woj. wielkopolskie), byłego prezesa tej spółki i pracownika MZO Pruszkowie (woj. mazowieckie) oraz prezesa i handlowca jednej z wrocławskich firm.

"Funkcjonariusze z Delegatury CBA w Łodzi wpadli na trop procederu ustawienia przetargów - zmowy przetargowej w trzech spółkach miejskich na korzyść jednej z wrocławskich firm" - wyjaśnił. Według CBA przedstawiciele firmy z Wrocławia mieli wejść w porozumienie z urzędnikami samorządowymi i pracownikami spółek samorządowych w związku z ogłaszanymi przetargami na dostawy samochodów do zbierania odpadów komunalnych ogłoszonych w 2016 roku i opiewających w sumie na ponad 2,5 mln złotych.

Kaczorek zaznaczył, że funkcjonariusze CBA przeszukali siedzibę wrocławskiej firmy i pomieszczenia biurowe w tych miejskich spółkach. Zabezpieczyli dokumenty i dane elektroniczne dotyczące przetargów na te samochody - podał.

Materiały śledztwa CBA trafiły już do Prokuratury Regionalnej w Łodzi, która zatrzymanym postawiła zarzuty zmowy przetargowej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.