PARTNER PORTALU
  • BGK

Zarzuty mobbingu w Olsztynie, prezydent powołuje dwie komisje

  • PAP/MN    17 stycznia 2017 - 13:14
Zarzuty mobbingu w Olsztynie, prezydent powołuje dwie komisje
Komisja zbadają zarzuty mobbingu w Olsztynie. (fot. ratusz, Krystian Cieślik/wikipedia.org)

• Prezydent Olsztyna powołał dwie komisje do zbadania zarzutów mobbingu.
• Ma ona zbadać, czy w podległych miastu jednostkach dochodziło lub dochodzi do zachowań mobbingowych.
• Prezydent powiedział, że od ustaleń komisji będą zależały jego dalsze działania.




Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz zarządzeniem powołał we wtorek (17 stycznia) dwie komisje dotyczące zachowań mobbingowych. Pierwsza ma zbadać zarzuty stosowania mobbingu przez Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury (MOK) w Olsztynie, druga ma działać "w sprawie wprowadzenia polityki przeciwdziałania mobbingowi w Urzędzie Miasta Olsztyna".

"Te decyzje wynikają z pism, które otrzymałem od pracowników Miejskiego Ośrodka Kultury i kilku innych jednostek podległych miastu. Pracownicy imiennie wskazali w nich, że przełożeni zachowują się wobec nich niewłaściwie, poniżają, ośmieszają, straszą zwolnieniem z pracy, co skutkuje m.in. stanem zdrowia tych ludzi. Osobiście także z tymi osobami rozmawiałem, to nie jest jedna osoba, ale kilka" - powiedział Grzymowicz i dodał, że powołał komisje po to, by zbadać zasadność zarzutów pracowników i poznać w tej sprawie zdanie drugiej strony. Przyznał, że pracownicy "zgłaszają nieprawidłowości w funkcjonowaniu placówek, są zaniepokojeni tym, co się dzieje".

Grzymowicz zastrzegł, że bez zapoznania się z ustaleniami komisji nie chce przesądzać o zasadności i słuszności zarzutów pracowników. "Jak komisja oceni i zweryfikuje wszystko, co się w danej jednostce dzieje, wówczas będę decydował o dalszym rozwoju zdarzeń" - zapowiedział prezydent Olsztyna i przyznał, że "choć nie są to łatwe sprawy nie można udawać, że ich nie ma". W ocenie Grzymowicza tego rodzaju sprawy należy załatwiać i wyjaśniać, a nie udawać, że ich nie ma.

Czytaj też: PIP podejrzewa burmistrz Nowych Skalmierzyc o mobbing

Grzymowicz nie ujawnił, jakie inne jednostki podległe miastu - oprócz MOK - będą badać powołane we wtorek komisje. Ta, która ma ocenić zachowania dyrekcji Miejskiego Ośrodka Kultury ma działać odrębnie, została wyznaczona tylko do zbadania sytuacji w tej jednostce.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!




REKLAMA




×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.