PARTNER PORTALU
  • BGK

Zasiłki dla poszkodowanych w nawałnicach: 100 proc. przekazane w Wielkopolsce

  • PAP/MN    15 września 2017 - 16:56
Zasiłki dla poszkodowanych w nawałnicach: 100 proc. przekazane w Wielkopolsce
Łącznie do 78 wielkopolskich gmin trafiło 28 mln zł. (fot. MON)

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann przekazał w piątek (15 września) kolejne ponad 9,6 mln zł na pomoc dla poszkodowanych w wyniku sierpniowych nawałnic. Łącznie do 78 wielkopolskich gmin trafiło 28 mln zł, co stanowi 100 proc. zapotrzebowania na wypłatę zasiłków dla mieszkańców.
Jak podkreślił rzecznik prasowy wojewody Tomasz Stube, "wojewoda wielkopolski na bieżąco monitoruje przekazywanie przez samorządy pomocy finansowej i apeluje o jak najszybszą redystrybucję środków"

Dodał, że do tej pory wojewoda wielkopolski na pomoc 78 gminom poszkodowanym w nawałnicach przekazał 28 mln zł. "To suma odpowiadająca aktualnemu zapotrzebowaniu zgłaszanemu przez jednostki samorządu" - zaznaczył Stube.

Czytaj też: Marszałek wielkopolski przekaże miliony na pomoc gminom po nawałnicach

W wyniku nawałnic, jakie przeszły nad Polską w drugim tygodniu sierpnia, zginęło sześć osób, a ponad 50 zostało rannych. W całym kraju wiatr uszkodził lub zerwał dachy z prawie 4 tys. budynków, z czego 2,8 tys. to budynki mieszkalne. W Wielkopolsce zginęła jedna osoba. W krytycznym momencie bez prądu w regionie było ok. 150 tys. odbiorców. Sierpniowe nawałnice spowodowały szkody na terenie 23 powiatów w Wielkopolsce.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.