PARTNER PORTALU
  • BGK

Zatrzymany przez CBA dyrektor z łódzkiego magistratu odsunięty od pełnienia obowiązków

  • PAP/JS    15 marca 2017 - 18:17
Zatrzymany przez CBA dyrektor z łódzkiego magistratu odsunięty od pełnienia obowiązków
CBA nie chce zdradzać, jakich czynów miał się dopuścić zatrzymany, ani jaką szkodę majątkową wyrządził (fot.cba.gov.pl)

Zatrzymany w środę (14 marca) przez CBA dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich w Urzędzie Miasta Łodzi Grzegorz Nita został w trybie pilnym odsunięty od pełnienia obowiązków - poinformowała Jolanta Baranowska z biura prasowego urzędu.
• Jak dodano w komunikacie, urząd czeka na oficjalny komunikat prokuratury; po nim podjęte zostaną dalsze kroki ws. dyrektora Zarządu Inwestycji Miejskich.

• CBA nie chce zdradzać, jakich czynów miał się dopuścić zatrzymany, ani jaką szkodę majątkową wyrządził.

O przebiegu prowadzonych przez śledczych czynności ws. Nity i trzech innych zatrzymanych Prokuratura Regionalna w Łodzi na tym etapie nie udziela informacji. Na jej polecenie agenci z łódzkiej delegatury CBA doprowadzili dyrektora ZiM w UMŁ, który wcześniej pełnił funkcję dyr. Zarządu Dróg i Transportu w UMŁ oraz dwóch pracowników PGE Dystrybucja SA Oddział w Łodzi i przedsiębiorcę.

"Zatrzymania dotyczą wielowątkowego śledztwa i zostały zrealizowane na postanowienia prokuratury regionalnej w Łodzi. B. dyrektor i przedsiębiorca usłyszą tam zarzuty o charakterze korupcyjnym, a dwóch pracowników PGE Dystrybucja - zarzuty oszustwa" - powiedział Piotr Kaczorek z Wydziału Komunikacji Społecznej CBA.

Czytaj też: Dyrektor z łódzkiego magistratu zatrzymany przez CBA

Nie chciał precyzować, jakich czynów mieli się dopuścić zatrzymani ani jaką szkodę majątkową wyrządzili.

Nita obecnie pełni funkcję dyrektora Zarządu Inwestycji Miejskich Urzędu Miasta Łodzi, która zajmuje się prowadzeniem miejskich inwestycji, koordynuje najważniejsze inwestycje liniowe oraz kubaturowe. Wcześniej - od kwietnia 2012 r. do 1 lipca 2016 r. - był dyrektorem Zarządu Dróg i Transportu UMŁ, m.in. odpowiadającym za stan dróg w mieście oraz nadzorującym ich budowę.

W przeszłości był również wicedyrektorem w łódzkim oddziale Gospodarowania Nieruchomościami PKP. Odpowiadał m.in. za budowę nowego dworca Łódź Fabryczna oraz przebudowę stacji Łódź Żabieniec

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.