PARTNER PORTALU
  • BGK

Zbigniew Jurkowski radnym roku i najlepszym samorządowcem województwa lubelskiego

  • PortalSamorzadowy.pl    20 lutego 2017 - 00:01
Zbigniew Jurkowski radnym roku i najlepszym samorządowcem województwa lubelskiego
Zbigniew Jurkowski, radny Lublina.

Zbigniew Jurkowski, radny Lublina, został wybrany przez czytelników PortalSamorzadowy.pl najlepszym samorządowcem województwa lubelskiego w 2016 r. Znalazł się też w gronie 30 osób, tworzących najlepszą radę miejską Polski, a także otrzymał największe poparcie wśród radnych z całego kraju.
Zbigniew Jurkowski po raz pierwszy został wybrany do rady miasta w roku 2010. Został przewodniczącym Komisji Samorządności i Pożytku Publicznego. W roku 2011 kandydował w wyborach parlamentarnych na posła.

Członek PO. Przewodniczący Koła PO RP Lublin Centrum.

Urodził się 17 października 1957. Ukończył studia wyższe na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii. Zawodowo związany z PKN Orlen. Od grudnia 2015 r. pracuje w Miejskiej Korporacji Komunikacyjnej.

Działa społecznie w Banku Żywności, Towarzystwie Opieki nad Zwierzętami i Stowarzyszeniu Rodzina Katyńska (którego jest honorowym członkiem). Organizator Festynu Pasje Ludzi Pozytywnie Zakręconych i Krajowego Zjazdu Zbyszków w Lublinie, a także współorganizator Maratonu Lubelskiego.

Wyróżniony Srebrnym Medalem od Zarządu Głównego Związku Oficerów Rezerwy RP.

Głosowanie na samorządowca 2017 r. już się rozpoczęło

Głosowanie w plebiscycie „Wybierz samorządowca roku 2016 r.” zakończyło się 10 lutego, ale wszystkie głosy późniejsze nie będą stracone. Zostaną zaliczone „na konto” kolejnej edycji plebiscytu - na samorządowca roku 2017.

Serwis, gdzie na bieżąco można oceniać i komentować pracę rajców, prezydentów, marszałków i burmistrzów miast funkcjonuje od wyborów samorządowych w 2014 r. Każdy profil to opis wraz z krótką notą biograficzną (każdy radny może nadesłać na adres mailowy redakcji: samorzady@ptwp.pl także swoje zdjęcie i dodatkowe informacje o swojej osobie). W ocenianiu poparcia dla działań samorządowców w czasie pomagają aktywne wykresy.

Założenie serwisu było takie, by dać czytelnikom miejsce, forum do dzielenia się opiniami na temat prezydentów i radnych wszystkich miast tzw. prezydenckich. Od początku serwis cieszy się dużą popularnością, a z czasem zaczął się rozrastać o kolejne miasta - burmistrzowskie, z których otrzymaliśmy wyraźną prośbę samorządowców, by dołączyć ich do bazy.

Obecnie w naszej bazie znajduje się blisko 180 miast oraz samorządy wojewódzkie. Dla Warszawy, z racji jej stołeczności, zamieszczono profile nie tylko radnych miejskich, ale też radnych wszystkich warszawskich dzielnic. Serwis rozrósł się także o składy wszystkich szesnastu sejmików wojewódzkich.

Jeśli chcecie, by profile rad i z waszych samorządów (w tym także powiatów, o które w 2017 r. szczególnie chcemy rozbudować serwis) zostały dołączone do bazy, czekamy na zgłoszenia. Aby zgłoszenie zostało uwzględnione, powinno zawierać notkę biograficzną burmistrza/wójta/starosty oraz pełny skład rady z krótkimi opisami (data urodzenia, przynależność klubowa, funkcje w radzie, praca w komisjach) i ewentualnie zdjęciami. Zgłoszenie należy przesłać na adres mailowy redakcji: samorzady@ptwp.pl z tytułem wiadomości: NOWA RADA W SERWISIE OCEŃ RADNYCH.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.