PARTNER PORTALU
  • BGK

Zduńska Wola: Okrągły stół ucieczką przed groźbą referendum?

  • pt    19 września 2016 - 14:33
Zduńska Wola: Okrągły stół ucieczką przed groźbą referendum?
Okrągły stół w Zduńskiej Woli (fot.zdunskawola.pl)

• Prezydent Zduńskiej Woli zaprosił przedstawicieli lokalnych partii organizacji na spotkanie przy okrągłym stole.
• W mieście dyskutuje się jednak o zorganizowaniu referendum odwoławczego.

Okrągły stół zwołany przez prezydenta Zduńskiej Woli, czyli spotkanie zaproszonych przez niego gości odbyło się 14 września i trwało ponad trzy godziny.

Okrągły stół, to pomysł prezydenta Zduńskiej Woli na wypracowanie kierunków działania miasta na najbliższe dziesięć lat.

Piotr Niedźwiecki wystosował zaproszenia do przedstawicieli organizacji, partii politycznych, przedsiębiorców i kandydatów na prezydenta z poprzednich wyborów.

Większość. skorzystała z zaproszenia. Wiele jednak nie ustalono, uczestnicy raczej powtórzyli to co mówili wielokrotnie publicznie.

– Ta dyskusja ma taki sens, że priorytety zostały ustalone –powiedział wiceprezydent Zduńskiej Woli Czesław Rybka dla portalu zdunskawola.naszemiasto.pl – A przywilejem władzy jest ustalanie priorytetów.

Prezydent Piotr Niedźwiecki twierdzi, że miasto stało się bogatsze o przemyślenia osób, które się zgromadziły wokół stołu.

– Przemyślenia zostały zapisane, zostaną skrzętnie przeanalizowane i być może prezydent przedstawi część z nich radzie miasta – podsumował spotkanie Piotr Niedźwiecki.

Opozycja twierdzi jednak, że pomysł z okrągłym stołem to ucieczka prezydenta przed groźbą zorganizowania referendum odwoławczego.

Zbiórkę podpisów pod wnioskiem o referendum zapowiedziały m.in. władze lokalne SLD. O referendum mówiono już wcześniej, ale inicjatorzy postanowili się wstrzymać do spotkania przy okrągłym stole.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.