PARTNER PORTALU
  • BGK

Zgorzelski: Minister Błaszczak powinien wyciągnąć wnioski. To jego służba naraziła premier

  • Parlamentarny.pl (Włodzimierz Kaleta)/AT    15 lutego 2017 - 11:49
Zgorzelski: Minister Błaszczak powinien wyciągnąć wnioski. To jego służba naraziła premier
Ważny jest głos opozycji, by odwołać ministra, choć zdajemy sobie sprawę, że praktycznie takiej możliwości nie mamy- twierdzi Zgorzelski (Piotr Zgorzelski, fot.facebook)

• Wypadek premier Beaty Szydło wpisał się w serie niebezpiecznych, zbyt często powtarzających się tego rodzaju zdarzeń na drodze - mówi Piotr Zgorzelski z PSL.

• Wewnętrzne stosunki w BOR nie mają nic wspólnego z procedurami służbowymi - dodał

• Stąd tak szeroka i gorąca dyskusja o odpowiedzialności politycznej ministra MSWiA Mariusza Błaszczaka.

• Gdyby minister chciał zachować się honorowo, sam powinien wyciągnąć wnioski - uważa Zgorzelski.
Wypadek pani premier wpisał się w serie niebezpiecznych, zbyt często powtarzających się tego rodzaju zdarzeń na drodze. Teraz dowiaduję się z mediów, że BOR- owcy przyznają, iż nocne wyjazdy marszałka sejmu Marka Kuchcińskiego z Warszawy do rodzinnego Przemyśla, który trasę 400 km pokonuje w 5 godz. mogą skończyć się tragicznie. Wyjazdy z nim są ryzykowne, bo o nich nie uprzedza, a decyzję o podróży podejmuje późną nocą - mówi Piotr Zgorzelski z PSL.

Jak wyjaśnia wewnętrzne stosunki w BOR nie mają nic wspólnego z procedurami służbowymi.

Z tego co słyszałem, często mają wymiar koleżeński. Ani prezydent, ani premier czy inna osoba ochraniana nie powinna mieć wpływy na to kto ją ochrania. Powinno to wynikać z procedur i rozporządzeń wewnętrznych takiej instytucji - wyjaśnia.

Stąd tak szeroka i gorąca dyskusja o odpowiedzialności politycznej ministra MSWiA Mariusza Błaszczaka. Czy ma jednak sens wniosek o odwołanie ministra?

- Ważny jest ten głos opozycji, by odwołać ministra, choć zdajemy sobie sprawę, że praktycznie takiej możliwości nie mamy. To reakcja na butę władzy i bezsilność parlamentarnej opozycji. Sygnał obywatelskiego sprzeciwu wobec kolejnych prób budowania w kraju autorytarnego ustroju - uważa Zgorzelski.

- Inna rzecz, że gdyby minister chciał zachować się honorowo, sam powinien wyciągnąć wnioski. To jego służba naraziła na niebezpieczeństwo premier Szydło - dodaje.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.