PARTNER PORTALU
  • BGK

Zielona Góra. Beata Szydło na posiedzeniu sztabu antykryzysowego

  • PAP/KDS    6 października 2017 - 15:29
Zielona Góra. Beata Szydło na posiedzeniu sztabu antykryzysowego
Podczas posiedzenia omawiana będzie sytuacja w Polsce po przejściu nad Polską orkanu Ksawery (fot. Twitter/Kancelaria Premiera)

Premier Beata Szydło bierze udział w posiedzeniu sztabu antykryzysowego, które rozpoczęło się w piątek (06.10) w Zielonej Górze. Województwo lubuskie jest jednym z tych, które najbardziej ucierpiały wskutek wichur, które w nocy z czwartku na piątek przeszły nad Polską.
Posiedzenie sztabu antykryzysowego, który omawiał będzie sytuację po przejściu nad Polską orkanu Ksawery, odbywa się w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Zielonej Górze.

Premier podkreśliła, że podczas spotkania zostaną omówione możliwe formy pomocy.

Szefowej rządu towarzyszą m.in. szef MSWiA Mariusz Błaszczak oraz minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

W wyniku wichur zginęły dwie osoby, a 39 zostało rannych. W nocy kilkaset tysięcy odbiorców było pozbawionych prądu. Straż pożarna interweniowała ok. 11 tys. razy.

M.in. jednak osoba zginęła w woj. wielkopolskim. To kobieta, na którą w Ostrowie Wielkopolskim przewróciło się drzewo. Zmarła w szpitalu. Podczas interwencji, rannych zostało m.in. czterech druhów Ochotniczej Straży Pożarnej, uczestniczących w akcjach ratunkowych na terenie powiatu krotoszyńskiego i średzkiego.

t.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.