PARTNER PORTALU
 • BGK

Zielona Góra: Izba Administracji Skarbowej trafi do Gorzowa?

 • MN    22 lutego 2017 - 10:40
Zielona Góra: Izba Administracji Skarbowej trafi do Gorzowa?
Janusz Kubicki krytykuje pomysł PiS o przeniesieniu Izby Administracji Skarbowej. (fot. Facebook)

• Ministerstwo Rozwoju i Finansów chce przenieść Izbę Administracji Skarbowej z Zielonej Góry do Gorzowa.

• Pismo w tej sprawie trafiło do wojewody lubuskiego 16 lutego.

• Zdaniem prezydenta Zielonej Góry Janusza Kubickiego, jest to głupi i bezczelny pomysł, a pracę straci przez to ponad 200 osób.
- W Izbie Administracji Skarbowej w Zielonej Górze pracuje ponad 200 osób. Nie trzeba być wybitnie inteligentnym by wiedzieć, że nie otrzymają oni w Gorzowie mieszkań a ich rodziny pracy, nie trzeba być wybitnie inteligentnym by wiedzieć, iż większość z nich nie zdecyduje się na codzienne dojazdy do Gorzowa, nie trzeba być wybitnie inteligentnym by wiedzieć, iż czeka ich zwolnienie z pracy – pisze Kubicki w oświadczeniu.

Prezydent Zielonej Góry przypomina, że wojewódzka administracja skarbowa funkcjonuje w tym mieście na podstawie Umowy Paradyskiej, której do tej pory przestrzegano zarówno w woj. lubuskim, jak i w Warszawie.

Prezydent nazywa pomysł Prawa i Sprawiedliwości o przeniesieniu izby do Gorzowa „głupim i bezczelnym”. Zapowiedział, że zwoła specjalną sesję rady miasta w tej sprawie.

Czytaj też: Kubicki: Wprowadźmy dwukadencyjność i w 2018 r. zróbmy wybory do sejmu, senatu i samorządów w jednym dniu

- Mogę też zwrócić się do tych mieszkańców Zielonej Góry, którzy w przyszłości zamierzają głosować na posłów PiS. Szanowni państwo, nawet, jeżeli zamierzacie to zrobić, to nie głosujcie na panów Asta, Maternę czy Kurzępę. Oni nic nie mogą, nawet zagwarantować tego, że instytucje od lat będące w południowej części województwa tu pozostaną – dodał Kubicki.

Czytaj też: Ast: Ograniczenie liczby kadencji w samorządach nie narusza zasady działania prawa wstecz

Marek Ast, szef PiS w województwie lubuskim, skomentował całą sprawę w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”:

– Decyzja jeszcze nie zapadła. Moje stanowisko jest jednoznaczne: Izba powinna zostać w Zielonej Górze. Będziemy na ten temat rozmawiać z ministrem Błaszczakiem i ministrem Morawieckim – zaznaczył poseł.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (4)

 • Dandys, 2017-02-23 04:31:01

  Do gorzowianin: uważasz, że wojewoda jest przedstawicielem ministerstwa finansòw? Serio? Weź może poczytaj odrobinę, bo robisz sobie wstyd.
 • kermo, 2017-02-22 19:46:34

  pis zajmuje kolejne pozycje, aby przejąć wszystko w rejonach gdzie są niepożądani. Najpierw Gorzów, potem Szczecin. Jak im się pomyli to na Berlin pójdą ...
 • danderek, 2017-02-22 19:26:16

  Decyzja o przeniesieniu rzeczywiście nie jest trafiona. Administracja Skarbowa to przede wszystkim fachowcy.Wiedzę nabywa się przez lata. Takie radykalne zmiany nie będą sprzyjać harmonijnemu łączeniu służb celnej i skarbowej. Samo łączenie tych służb , tak szybko i tak byle jak,nie wróży nic dobr...ego.  rozwiń