PARTNER PORTALU
  • BGK

Zielona Góra. Radny miejski przyłapany na jeździe pod wpływem alkoholu

  • PAP/rs    7 grudnia 2017 - 10:48
Zielona Góra. Radny miejski przyłapany na jeździe pod wpływem alkoholu
Radny miejski z Zielonej Góry odpowie przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwym (Fot. PTWP/Andrzej Wawok)

Radny miejski z Zielonej Góry odpowie przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwym. Policja zatrzymała go w miniony wtorek. Podaje, że miał 0,7 promila alkoholu w organizmie.
O sprawie poinformował w czwartek portal poscigi.pl. Z jego informacji wynika, że chodzi o lekarza Roberta S., który jest radnym miejskim PO. Policja zatrzymała go w miniony wtorek wieczorem na Trasie Północnej w Zielonej Górze.

Portal relacjonuje, że kierowca na widok policjantów zatrzymał się w zatoczce, wysiadł z samochodu i zaczął uciekać. To wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy, którzy postanowili go zatrzymać.

- Kierujący został przewieziony na komendę. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał 0,7 promila alkoholu w organizmie. Zostało mu zatrzymane prawo jazdy. Sprawa trafi do sądu - powiedziała  rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze Małgorzata Stanisławska.

Za jazdę po wpływem alkoholu grozi do dwóch lat więzienia, co najmniej trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i minimum 5 tys. grzywny. W przypadku zapadnięcia prawomocnego wyroku, Robert S. nie będzie mógł zasiadać w radzie miasta.

Przewodniczący lubuskiej Platformy Obywatelskiej Waldemar Sługocki zapowiedział, że w niedzielę na posiedzeniu Rady Regionu Robert S. zostanie wydalony z partii. Dodał, że zaapeluje do niego, by złożył mandat radnego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.