PARTNER PORTALU
  • BGK

Zjednoczona Prawica. Czterech kandydatów do walki o fotel prezydenta Warszawy

  • PAP/KDS    12 marca 2018 - 11:53
Zjednoczona Prawica. Czterech kandydatów do walki o fotel prezydenta Warszawy
- Mam świadomość, że w dużych miastach (...) jakiekolwiek zwycięstwo kandydata zjednoczonej prawicy będzie niespodzianką - mówi Gowin. (fot.PTWP)

Obóz zjednoczonej prawicy w najbliższych dniach najdalej tygodniach zacznie przedstawiać swoje kandydatury do wyborów samorządowych - powiedział w poniedziałek wicepremier oraz minister nauki i szkolnictwa Jarosław Gowin.
Wicepremier potwierdził w wypowiedzi dla Radia24, że na prezydenta Warszawy ze strony prawicy są cztery kandydatury: wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, marszałek senatu Stanisław Karczewski, wskazywany przez Porozumienie Zbigniew Gryglas, a ostatnio zaczęto mówić również o kandydaturze ministra Michała Dworczyka.

- Uważam, że każdy z tej czwórki - przekonywał Gowin - jest w stanie osiągnąć w Warszawie dobry wynik. Ale czy wygrać? Mam świadomość, że w dużych miastach, w sześciu największych metropoliach, jakiekolwiek zwycięstwo kandydata zjednoczonej prawicy będzie niespodzianką - dodawał.

Czytaj więcej: Nie wykluczam koalicji PSL-PiS w samorządach. Dla dobra wyborców

Wicepremier zapewnił, że przygotowania do wyborów samorządowych nie są zagrożone, jak sugerował sędzia Witold Hermeliński. - Te obawy były na wyrost - podkreślił. Dodał, że jeśli będą potrzebne dodatkowe nakłady, żeby te wybory przeprowadzić w sposób maksymalnie transparentny, to należy je ponieść.

Chodzi - powiedział wicepremier - o poczucie pewności Polaków, że nie było żadnych manipulacji wyborczych, a w 2014 r. pamiętamy wszyscy, że takie odczucie było dosyć powszechne, że jednak do manipulacji doszło. Otóż rozwiążemy te problemy finansowe, innych nie widzę - dodał.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.