PARTNER PORTALU
  • BGK

Zmarł Artur Walasek, wicemarszałek województwa lubelskiego

  • aw    8 lipca 2016 - 10:36
Zmarł Artur Walasek, wicemarszałek województwa lubelskiego
Artur Walasek funkcję wicemarszałka województwa pełnił od 2014 r. (fot.UMWL)

Po długiej i ciężkiej chorobie, 8 lipca zmarł wicemarszałek województwa lubelskiego Artur Walasek. Funkcję wicemarszałka województwa pełnił od 2014 r.
Artur Walasek urodził się w 1971 roku w Rykach. Ukończył Akademię Podlaską w Siedlcach (specjalność agrobiznes), a także studia podyplomowe z administracji i zarządzania na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie, zarządzanie w oświacie w Bałtyckiej Wyższej Szkole Humanistycznej w Koszalinie i zarządzanie zasobami ludzkimi w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie. Był w trakcie studiów doktoranckich na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Artur Walasek rozpoczął drogę zawodową od stanowiska referenta w Wydziale Spraw Obywatelskich w Urzędzie Wojewódzkim w Siedlcach. Po kilku miesiącach trafił do Oddziału Oświaty Rolniczej w Wydziale Rolnictwa Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie. W 1999 roku w związku z reformą samorządową i przekazaniem nadzoru nad szkołami do powiatów, został przeniesiony do Starostwa Lubelskiego, gdzie został kierownikiem Wydziału Edukacji, Ochrony Zdrowia i Kultury.

W 2001 roku został powołany na sekretarza powiatu lubelskiego. Od 2005 roku pracował w Urzędzie Marszałkowskim, gdzie pełnił funkcję dyrektora Departamentu Organizacyjno-Prawnego, a w 2010 roku objął stanowisko sekretarza województwa lubelskiego. Od 2014 roku pełnił funkcję wicemarszałka województwa lubelskiego.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Wojciech ze Stargardu., 2016-08-04 10:37:30

    Mam syna w Jego wieku. Niech spoczywa w Pokoju.
  • Rycho., 2016-07-08 22:23:08

    Część jego pamięci, niech spoczywa w spokoju!