PARTNER PORTALU
  • BGK

Zmarł Roman Giedrojć. Główny Inspektor Pracy i pomorski radny

  • pt    30 sierpnia 2017 - 12:02
Zmarł Roman Giedrojć. Główny Inspektor Pracy i pomorski radny
Roman Giedrojć od lutego 2016 pełnił funkcję Głównego Inspektora Pracy (fot.pomorskie.eu)

Nie żyje Roman Giedrojć. Zmarł w Bydgoszczy w wieku 67 lat. W 2014 r. uzyskał mandat radnego województwa z ramienia Prawa i Sprawiedliwości pomorskiego. 4 lutego 2016 r. przez marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego został powołany na stanowisko Głównego Inspektora Pracy.
Roman Giedrojć urodził się 28 lutego 1950 r. w Bydgoszczy. Od 1980 r. był członkiem NSZZ „Solidarność". Należał też do Polskiego Stowarzyszenia Morskiego – Gospodarczego im. E. Kwiatkowskiego. Od lat 80. związany był ze Słupskiem, w którym mieszkał i pracował.

Był wieloletnim pracownikiem Państwowej Inspekcji Pracy. Od 1994 r. kierował Oddziałem Państwowej Inspekcji Pracy w Słupsku. W latach 1997-2001 z listy Akcji Wyborczej Solidarność został posłem na Sejm RP III kadencji. W latach 1998-2001 był zastępcą przewodniczącego Rady Ochrony Pracy przy Sejmie RP.

W latach 2006-2008 był zastępcą Głównego Inspektora Pracy w Warszawie. Był  też członkiem Komitetu Wyższych Inspektorów Pracy – SLIC (Senior Labour Inspectors Committee).

W 2014 r. uzyskał mandat radnego województwa pomorskiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. 4 lutego 2016 r. przez marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego został powołany na stanowisko Głównego Inspektora Pracy.

Pracował też jako wykładowca prawa pracy na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II, w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi i Wyższej Hanzeatyckiej Szkole Zarządzania w Słupsku.

Należał do Stowarzyszenia Chrześcijańsko-Narodowego i Chrześcijańskiego Ruchu Samorządowego.

Za zasługi w zakresie ochrony pracy został odznaczony brązowym i złotym Krzyżem Zasługi oraz Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski nadanym przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.