PARTNER PORTALU
  • BGK

Zmarli samorządowcy: Oni odeszli w mijającym roku

  • Anna Trojanowska    1 listopada 2016 - 00:01
Zmarli samorządowcy: Oni odeszli w mijającym roku
1 i 2 listopada to dni, kiedy wspominamy zmarłych (fot.pixabay)

1 i 2 listopada to szczególny czas - czas refleksji i wspomnień.  W te dni warto przypomnieć tych, których nie ma już wśród nas.
W ostatnim roku pożegnaliśmy wielu znamienitych ludzi związanych z samorządem w Polsce. PortalSamorządowy.pl przypomina tych, którzy odeszli.

Listopad 2015 r.

4 listopada zmarł Jan Cudzich - wieloletni sołtys Poronina, społecznik, zaangażowany m.in. w sprawy kulturalne i pracę na rzecz Parafii Poronin.

7 listopada zmarł Stanisław Paliński radny Rady Powiatu w Nidzicy i przewodniczący tej Rady w latach 2006-2010.

7 listopada nagle zmarł Tomasz Strusiński, prezes zarządu spółki Enesta w Stalowej Woli, wieloletni działacz samorządowy, społecznik i mecenas kultury. Miał 71 lat.

10 listopada odszedł Władysław Karpierz. Przeżył 76 lat, z czego przez 30 sprawował funkcję najpierw naczelnika, a następnie wójta gmin Łabowa, Łososina Dolna i ponownie Łabowa. Funkcje te sprawował łącznie trzydzieści lat.

10 listopada zmarła Izabella Szafrańska-Słupecka. Radna Gorzowa Wielkopolskiego odeszła w wieku 72 lat. Przegrała walkę z rakiem.

13 listopada w wieku 66 lat zmarł radny Powiatu Olkuskiego Zdzisław Skoczyń. W Radzie Powiatu zasiadał dwa razy. W obu kadencjach pełnił między innymi obowiązki przewodniczącego Komisji Rewizyjnej. Reprezentował społeczność gminy Trzyciąż i Wolbrom.

18 listopada zmarł wieloletni samorządowiec Władysław Bukowski. Zmagał się z chorobą nowotworową. Miał 55 lat. Bukowski był radnym Rady Miejskiej V,VI,VII kadencji i przewodniczącym Rady Miejskiej w Przemyślu.

19 listopada zmarł Włodzimierz Wójcik, były wojewoda świętokrzyski. Miał 62 lata. Wójcik po powstaniu samorządu województwa w 1999 roku pracował w Urzędzie Marszałkowskim, był członkiem zarządu województwa. W latach 2001–2005 sprawował urząd wojewody.

27 listopada w wieku 58 lat zmarł Bogusław Nowak, były wójt gminy Mirzec. Funkcję wójta sprawował nieprzerwanie przez 20 lat od 1990 r., następnie był radnym.

28 listopada zmarł Marian Świnoga, radny obecnej kadencji Rady Miejskiej w Koluszkach. Świnoga przez wiele lat był też sołtysem Sołectwa Różyca – Żakowice. Tworzył również zręby polskiej samorządności, zyskując mandat radnego w latach 1990-1994, a więc podczas I kadencji Rady Miejskiej w Koluszkach.

Grudzień

3 grudnia zmarł Roman Kulej. W latach 1972-1981 był on prezydentem Dąbrowy Górniczej. Sprawował też funkcję naczelnika i przewodniczącego Prezydium Miejskiej Rady Narodowej.

9 grudnia odeszła Zofia Żelazo, wiceprzewodnicząca Rady Gminy Goczałkowice. Zmarła miała 70 lat i była radną Rady Gminy Goczałkowice-Zdrój kilku kadencji, w tej kadencji była wiceprzewodniczącą rady. Wcześniej pracowała jako nauczycielka.

11 grudnia zmarł Piotr Złotek. Był burmistrzem Brzeszcz w latach 1992-1998. Pracował również jako nauczyciel języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 1 w Brzeszczach.

15 grudnia na zawał serca zmarł 53-letni starosta Grajewski Jarosław Augustowski. Starostą Powiatu Grajewskiego był od 2002 roku.

REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.