PARTNER PORTALU
  • BGK

Zmiana ordynacji wyborczej: "Nieważne, kto głosuje; ważne, kto liczy"

  • MN    10 listopada 2017 - 14:55
Zmiana ordynacji wyborczej: "Nieważne, kto głosuje; ważne, kto liczy"
PiS złożył w Sejmie projekt ustawy zmieniającej Kodeks wyborczy (fot. shutterstock)

Likwidacja jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach samorządowych, dwie kadencje dla burmistrzów i prezydentów miast i zniesienie głosowania korespondencyjnego - to niektóre zmiany, jakie chcą wprowadzić w wyborach samorządowych posłowie PiS.
W piątek 10 listopada klub PiS złożył w Sejmie projekt ustawy zmieniającej Kodeks wyborczy w kontekście wyborów samorządowych.

Przepisy mają być bardziej przejrzyste i uczciwe, a sam proces wyborczy ma zwiększać możliwość kontrolowania władz samorządowych przez obywateli - tak zmiany zawarte w projekcie poselskim PiS argumentowała Beata Mazurek, rzecznik partii.

Na Twitterze pierwsze komentarze pojawiły się ze strony przeciwników zmian proponowanych przez PiS. Posłanka PO i była sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów Izabela Leszczyna zwróciła uwagę na fakt, że to PKW będzie liczyć głosy w wyborach...

...w pewien sposób przypomniała też, że budżety obywatelskie - które teraz mają być obowiązkowe w miastach na prawach powiatu - zostały wprowadzone po raz pierwszy w Sopocie.

Rzecznik Polskiego Stronnictwa Ludowego również wypowiedział się w mocno "opozycyjnym" tonie.

Krzysztof Strzałkowski, burmistrz warszawskiej Woli, nawiązał do likwidacji jednomandatowych komitetów wyborczych w mniejszych gminach.

A jak wiadomo, JOW-y są oczkiem w głowie polityków Kukiz'15. Tak sprawę skomentował prezes Stowarzyszenia Kukiz'15 w Szczecinie:

Również Andrzej Maciejewski, przewodniczący Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, zapowiada w rozmowie z nami, że Kukiz'15 będzie bronić JOW-ów za wszelką cenę. Wkrótce więcej na ten temat.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.