PARTNER PORTALU
  • BGK

Zmiany w ordynacji wyborczej: Tylko partie w wyborach samorządowych? PiS odpowiada

  • aw/PAP    10 października 2017 - 11:47
Zmiany w ordynacji wyborczej: Tylko partie w wyborach samorządowych? PiS odpowiada
Beata Mazurek odniosła się do projekty zmian w ordynacji wyborczej (fot. youtube)

Wszystko zależy od tego, jak skutecznie uda nam się przeprowadzić reformę wymiaru sprawiedliwości, dopiero wówczas będą następne reformy - powiedziała we wtorek rzecznik PiS Beata Mazurek, pytana o projekt zmian ordynacji wyborczej.
Według nieoficjalnych informacji, prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas poniedziałkowego (9 października) spotkania z posłami partii poinformował, że jest już gotowy projekt zmian w ordynacji wyborczej, ale - zastrzegł - będzie on procedowany po tym, jak zostaną przyjęte zmiany dot. sądownictwa.

Rzecznik PiS pytana o ten projekt, również podkreśliła, że wszystko zależy od tego, jak zostanie przeprowadzona reforma wymiaru sprawiedliwości.

"Pan prezydent (Andrzej) Duda nie ukrywał tego, że jeżeli propozycje przedstawione przez nas nie spełniają jego oczekiwań, to będzie je wetował, więc wszystko zależy od tego, czy uda nam się skutecznie przeprowadzić reformę wymiaru sprawiedliwości" - powiedziała Mazurek.

"Jeśli tak (uda się przeprowadzić reformę wymiaru sprawiedliwości - przyp. red.), to będą następne reformy, natomiast z całą pewnością nie ma takich rozwiązań o których mówił Paweł Kukiz, że chcemy dać możliwość kandydowania tylko i wyłącznie partiom politycznym w wyborach samorządowych" - zapewniła rzecznik PiS.

W poniedziałek doszło do kolejnego spotkania prezesa PiS z posłami. W trzecim z serii czterech spotkań wzięli udział m.in. posłowie PiS z Mazowsza, Podlasia i Lubelszczyzny. Według rozmówców, prezes PiS przekazał uczestnikom spotkania, że ordynacja będzie zmieniona, projekt już jest, ale temat "ruszy" po reformie wymiaru sprawiedliwości. Jak miał zastrzec prezes PiS, ostateczny kształt zmian "jest jeszcze do decyzji".

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • s, 2017-10-11 08:21:39

    Do sekretarz: Raz zdobytej władzy nie oddamy nigdy.......
  • sekretarz, 2017-10-11 07:45:16

    Szanowna Władzo Rządząca, nie przenoście polityki na sam dół, zwłaszcza do małych gmin i pozwólcie decydować mieszkańcom