PARTNER PORTALU
  • BGK

Zwolniony dyrektor Biura Gospodarki Nieruchomościami zapowiada pozew

  • aw    29 sierpnia 2016 - 17:59
Zwolniony dyrektor Biura Gospodarki Nieruchomościami zapowiada pozew
Stołeczny ratusz (fot. wikipedia.org/ Szczebrzeszynski)

• Zwolniony dyrektor stołecznego Biura Gospodarki Nieruchomościami Marcin Bajko, zapowiada pozew przeciwko prezydent Warszawy o pomówienie.
• Jest on jedną z osób, które Hanna Gronkiewicz-Waltz obwiniła za nieprawidłowości przy reprywatyzacji działki przy Chmielnej 70 i zapowiedziała dyscyplinarne ich zwolnienie.
Jak donosi Radio ZET, szef warszawskiego Biura Gospodarki Nieruchomościami Marcin Bajko zapowiedział, że pozwie prezydent Warszawy. Urzędnik czuje się pomówiony wypowiedziami Hanny Gronkiewicz- Waltz, z których wynika, że jest on współodpowiedzialny za aferę reprywatyzacyjną dotyczącą działki przy Placu Defilad.

Przypomnijmy, w ostatnim czasie ogromne kontrowersje wzbudziła sprawa działki obok Pałacu Kultury, pod dawnym adresem Chmielna 70. Miasto zwróciło ją w 2012 r. w prywatne ręce, mimo że najprawdopodobniej wcześniej przyznano za nią odszkodowanie na podstawie umowy międzynarodowej. Wartość działki szacowana jest nawet na 160 mln zł.

W piątek prezydent Warszawy zapowiedziała rozwiązanie Biura Gospodarki Nieruchomościami i zwolnienia dyscyplinarne trzech urzędników, w tym szefa biura.

- Doszłam do wniosku, że urzędnicy nasi nie dołożyli należytej staranności. (...) W związku z tym ta decyzja o zwrocie tej działki była pochopna. I dlatego też wszyscy ci, którzy informowali nas, również wprowadzając w błąd i mnie (....), będą dyscyplinarnie zwolnieni - oświadczyła prezydent stolicy.

Czytaj też: Gronkiewicz-Waltz poszerza grono urzędników składających oświadczenia majątkowe

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.