PARTNER PORTALU
  • BGK

Edukacyjny robot Photon spadł z nieba w gdańskiej szkole

  • JP    22 grudnia 2017 - 19:20
Edukacyjny robot Photon spadł z nieba w gdańskiej szkole
Photon to interaktywny robot wykorzystywany do wstępnej nauki programowania Fot. pb.edu.pl

Do Szkoły Podstawowej w Gdańsku przyleciał robot Photon. To kolejna nowinka technologiczna, dzięki której uczniowie będą się uczyć logicznego myślenia i programowania.
Przyczepiony do drona Robot Photon przyleciał do uczniów szkoły podstawowej nr 49 przy al. Legionów 11 w Gdańsku.

- To nowy członek naszej społeczności. Mamy już Ozoboty, a teraz dołączył Photon. Będzie wykonywał wiele ciekawych zadań, które mu zlecicie. Bo to wy będziecie programowali. Mam nadzieję, że będziecie mieli z nim bardzo fajne zajęcia. Jesteśmy jedną z pierwszych szkół w Trójmieście, do których trafiła taka nowinka technologiczna – mówi dyrektor szkoły Renata Jurczyk.

Photon to interaktywny, zintegrowany ze smartfonem lub tabletem robot, który „rozwija się razem z dzieckiem”. Dzięki temu mogą go wykorzystywać do nauki nawet pierwszoklasiści.

- Photon posiada sensory, które pozwalają mu widzieć, słyszeć, odczuwać dotyk, odróżniać ciemność od światła, mierzyć odległość i nie tylko. Język programowania używany przez robota zainspirowały Scratch oraz Google Blockly - tłumaczy nauczyciel informatyki Joanna Bondaryk.

Czytaj też: Edukacyjny robot Photon będzie produkowany na stadionie w Białymstoku

Po prezentacji na boisku uczniowie zostali zaproszeni na warsztaty prowadzone przez specjalistę z firmy Mac oraz nauczyciela informatyki.

- Photon i dołączona aplikacja mobilna korzysta z technik grywalizacji. Wyznacza uczniom zadania, a sukcesy nagradza punktami doświadczenia. Zastosowanie elementów znanych z gier RPG sprawia, że każdy Photon jest inny i dopasowany do dziecka - wyjaśnia nauczyciel.

Jej zdaniem po pierwszych lekcjach można stwierdzić, że zakup Photona to strzał w dziesiątkę. Uczniom trudno było się z nim rozstać i wyjść na przerwę.

SP 49 to szkoła, która specjalizuje się w nauce informatyki i programowania.

Aby wspomóc gdańskie placówki w nauczaniu tych kluczowych na rynku pracy kompetencji, miasto Gdańsk przekazało im ostatnio komputery, laptopy, tablety, kamery cyfrowe czy modele samochodów hybrydowych. Nowa technologia o wartości 46 mln zł trafiła do 100 szkół.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.