PARTNER PORTALU
  • BGK

Pomorskie. Bili, kopali, szarpali. Dyrektorzy placówek wychowawczych z zarzutami

  • PAP/KDS    13 marca 2018 - 12:49
Pomorskie. Bili, kopali, szarpali. Dyrektorzy placówek wychowawczych z zarzutami
Podejrzani nie przyznali się do zarzutów i odmówili złożenia wyjaśnień. (fot.pixabay.com)

Do 8 lat więzienia grozi dwóm dyrektorom w pomorskich placówkach wychowawczych - opiekuńczo-wychowawczej w Sucuminie oraz w Rodzinnym Domu Dziecka w Starogardzie Gdańskim - podejrzanym o znęcanie się fizyczne i psychiczne nad 17 wychowankami.
O postawieniu zarzutów poinformowała we wtorek (13.03) rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, Grażyna Wawryniuk. - W oparciu o zebrany materiał dowodowy ustalono, że w okresie od 2010 roku do listopada 2016 roku dyrektorzy obu placówek, wspólnie i w porozumieniu znęcali się fizycznie i psychicznie nad pozostającymi wobec nich w stosunku zależności 17 wychowankami, nieporadnymi z uwagi na wiek - wyjaśniła Wawryniuk.

Znęcanie miało polegać m.in. na uderzaniu po twarzy i głowie rękoma oraz przedmiotami, kopaniu, znieważaniu słowami, szarpaniu za odzież i popychaniu, ciągnięciu za włosy, upokarzaniu poprzez wypominanie pochodzenia dziecka oraz zakazywaniu i uniemożliwianiu podopiecznym jedzenia pomiędzy głównymi posiłkami, jak również niezapewnienie im pełnowartościowych dań.

Podejrzani nie przyznali się do zarzutów i odmówili złożenia wyjaśnień.

Wobec podejrzanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji połączonego z zakazem kontaktowania się z wychowankami, poręczenia majątkowego w kwocie 10 tys. zł oraz nakazu powstrzymania się od działalności związanej z prowadzeniem placówek opiekuńczych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.