PARTNER PORTALU
  • BGK

Samorządowy Lider Edukacji: Gdańsk wyróżniony za osiągnięcia edukacyjne

  • bad    11 grudnia 2017 - 15:17
Samorządowy Lider Edukacji: Gdańsk wyróżniony za osiągnięcia edukacyjne
Gdańsk nie osiągnąłby tego sukcesu, gdyby nie ciążka i wspólna praca wielu ludzi. Fot. pixabay

Gdańsk już po raz kolejny otrzymał certyfikat „Samorządowego Lidera Edukacji”. Oficjalne wyniki VII edycji tego konkursu ogłoszono podczas sobotniej (09.12) gali w auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Ideą Programu "Samorządowy Lider Edukacji", który trwa od 2011 roku, jest identyfikowanie i promowanie jednostek samorządu terytorialnego, które mają szczególne osiągnięcia w dziedzinie rozwoju edukacji i systemu oświaty, a także podnoszenia jakości działań samorządów w sferze lokalnej polityki edukacyjnej. Oceny samorządów dokonuje komisja ekspertów złożona z naukowców reprezentujących wybrane polskie uczelnie.

Czytaj też: Nauczyciele o Mateuszu Morawieckim - nadzieja i niepokój

- Samorządy, które spełnią określone regulaminem programu kryteria i uzyskają pozytywną recenzję ekspertów, otrzymują certyfikat i tytuł "Samorządowego Lidera Edukacji". Nasz certyfikat jest jednym z najbardziej prestiżowych, elitarnych i rozpoznawalnych certyfikatów jakości, jakie może otrzymać jednostka samorządu terytorialnego – tłumaczą organizatorzy.

Czytaj też: Znikną asystenci. Wyróżniający się nauczyciele dostaną 500 zł

Prezydent Gdańska ds. polityki społecznej Piotr Kowalczuk przekonuje, że miasto nie osiągnęłoby tego sukcesu, gdyby nie ciężka i wspólna praca wielu ludzi.

- Gratulujemy wszystkim Liderom Edukacji. Dziękuję Zespołowi Edukacji z Gdańska za kolejny rok fenomenalnego zaangażowania, potwierdzonego tytułem – mówi Piotr Kowalczuk. Przypomina też, że to nie pierwszy raz, gdy zauważono potencjał gdańskiej edukacji. Miasto taki certyfikat otrzymało także w zeszłym roku. Wtedy dodatkowe wyróżnienie – tytuł „Mecenasa Wiedzy” wręczono prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.