PARTNER PORTALU
  • BGK

Pomorskie: 33,4 mln zł z UE na tworzenie i rozwijanie przedszkoli

  • PAP/JS    29 stycznia 2018 - 21:49
Pomorskie: 33,4 mln zł z UE na tworzenie i rozwijanie przedszkoli
W konkursie można wnioskować też o dofinansowanie projektów mających na celu podniesienie jakości usług świadczonych w przedszkolach, np. na rozszerzenie oferty o dodatkowe zajęcia wspomagające rozwój i edukację dzieci (fot. pixabay.com)

Ponad 33,4 mln zł z funduszy unijnych przeznaczono w województwie pomorskim na dofinansowanie tworzenie miejsc oraz podniesienie jakości usług w ośrodkach wychowania przedszkolnego. Dofinansowanie wynosi 85 proc. wydatków kwalifikowalnych projektu.
Urząd marszałkowski województwa pomorskiego poinformował, że ogłoszony został konkurs adresowany m.in. do organów prowadzących ośrodki wychowania przedszkolnego. W ramach działania 3.1 Edukacja przedszkolna, mogą być realizowane projekty dotyczące tworzenia trwałych miejsc wychowania przedszkolnego (w tym też dostosowanych do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami) oraz projekty mające na celu podniesienie jakości usług w przedszkolach.

Na ten cel w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego 2014-2020 na dofinansowanie projektów przeznaczono ponad 33,4 mln zł. Poziom dofinansowania projektu wynosi 85 proc. wydatków kwalifikowalnych. Wnioski będą przyjmowane od 27 lutego 2018 roku. Konkurs ma być rozstrzygnięty do września 2018 roku.

Czytaj też: Żłobki i oddziały żłobkowe: W polskich gminach brakuje opieki dla najmłodszych

O dofinansowanie projektów mogą wnioskować organy prowadzące ośrodki wychowania przedszkolnego czyli jednostki samorządu terytorialnego, osoby prawne oraz osoby fizyczne. Pieniądze mogą być przeznaczone np. na prace remontowo-wykończeniowe budynków, pomieszczeń i placów zabaw, zakup i montaż wyposażenia, zakup pomocy dydaktycznych oraz specjalistycznego sprzętu do rozpoznawania potrzeb rozwojowych i edukacyjnych dzieci.

W konkursie można wnioskować też o dofinansowanie projektów mających na celu podniesienie jakości usług świadczonych w przedszkolach, np. na rozszerzenie oferty o dodatkowe zajęcia wspomagające rozwój i edukację dzieci, dodatkowe zajęcia wyrównujące stwierdzone deficyty oraz na podnoszenie kwalifikacji nauczycieli.

Dyrektor Departamentu Programów Regionalnych Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego Jan Szymański poinformował, że w woj. pomorskim w ramach RPO na lata 2014-2020 podpisano już ponad 1,3 tys. umów o dofinansowaniu projektów w łącznej wysokości prawie 6 mld zł. Całkowita wartość realizowanych projektów wynosi 8 mld 300 mln zł. "Mamy zakontraktowanych 78 proc. dostępnych funduszy i Pomorskie pod tym względem jest absolutnym liderem w kraju" - mówił Szymański na początku stycznia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.