PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdańsk, wakacje: Miasto buduje toalety na plażach

  • jk    25 kwietnia 2018 - 12:40
Gdańsk, wakacje: Miasto buduje toalety na plażach
Wizualizacja toalet w Gdańsku (Fot. drmg.gdansk.pl)

Latem w Gdańsku zostaną otwarte trzy nowe toalety na plażach, w których także będzie można skorzystać z natrysków. Budowa czwartej z nich zakończy się w listopadzie.
  • W Gdańsku ruszyły prace związane z budową toalet w pasie nadmorskim.
  • Nowoczesne toalety zlokalizowane będą przy wejściach na plażę między Jelitkowem, a Brzeźnem (wejścia nr 46, 48, 50, 63).

27 marca ruszyły prace związane z budową toalet w pasie nadmorskim. Przy wejściu nr 63 postawiono już ścianki i stropy obiektu. W przyszłym tygodniu rozpoczną się prace wykończeniowe na budowie toalety przy wejściu nr 50. Roboty przy 46-stce skupiają się na stawianiu fundamentów.

Czytaj też: Warszawa stawia automatyczne toalety

Z uwagi na prowadzone prace i obowiązek zabezpieczenia terenu budowy, w trakcie trwania robót dostęp do poszczególnych wejść na plaże może być utrudniony. Wykonawca na wykonanie toalet przy wejściach nr 46, 50 i 63 ma czas do końca czerwca 2018 roku. Ze względu na podpisane zobowiązania z dzierżawcą placu przy wejściu nr 48, w tym miejscu prace rozpoczną się we wrześniu i potrwają do listopada.

W parterowych budynkach o powierzchni ok. 35 metrów kwadratowych mieścić się będą dostępne z wydzielonych umywalni dwie kabiny sanitarne przeznaczone dla kobiet i mężczyzn oraz toaleta dla osób niepełnosprawnych. Na zewnątrz znajdować się będą stanowiska pryszniców, które na okres zimy będą demontowane. Do nowych toalet dostosowane zostaną również dojścia zarówno do budynków, jak i w pobliże plaży.

Kolejne trzy toalety w pasie nadmorskim powstaną przed sezonem letnim 2019. - Przetarg na budowę toalet w rejonie wejść na plażę nr 60, 75, 78, zostanie ogłoszony w czerwcu - mówi Włodzimierz Bartosiewicz, dyrektor naczelny DRMG.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.