PARTNER PORTALU
  • BGK

Komunikacja miejska połączy dwie wsie z Gdańskiem

  • JS    12 lutego 2018 - 22:41
Komunikacja miejska połączy dwie wsie z Gdańskiem
Trzy kursy odbywają się w godzinach porannych, dwa w popołudniowych, jeden wieczorem. (fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl)

To historyczna chwila dla mieszkańców podgdańskiego Sulmina i położonego dwa kilometry dalej Niestępowa na Kaszubach w gminie Żukowo. Po wielu latach oczekiwań te dwie wsie połączyła z Gdańskiem miejska komunikacja autobusowa.
Autobus linii 174 kursujący na trasie Gdańsk-Siedlce-Otomin sześć razy dziennie wydłuża swoją trasę i zabiera pasażerów jadących do dwóch kaszubskich wsi - Sulmina i Niestępowa. Przystanek końcowy to Stara Piła.

Trzy kursy odbywają się w godzinach porannych, dwa w popołudniowych, jeden wieczorem.

Nie byłoby to możliwe, gdyby nie remont, a właściwie budowa nowej asfaltowej drogi prowadzącej przez wąwóz pomiędzy Otominem a Sulminem. Budowa tej krótkiej trasy, którą oddano do użytku na przełomie września i października 2017 roku, to dobry przykład współdziałanie i pogodzenia interesów sąsiadujących z sobą gmin i powiatów, w tym Gdańska.

W inauguracyjnym rejsie autobusem, który odjechał z Sulmina punktualnie o godzinie 6.23 jechało 5 pasażerów, pracownik ZTM i fotoreporter, kolejny o godz. 7.10 cieszył się już większą frekwencją. W przejażdżkę tym drugim kursem wybrała się sołtys Sulmina Lidia Cendrowska.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.